Сполучені Штати Америки розраховують на вступ України до Організації Північноатлантичного договору (НАТО). Про це йдеться у спільній заяві Комісії стратегічного партнерства Україна-США, опублікованій на сайті українського посольства в суботу, 17 листопада.
"Україна вчергове підтвердила, що членство в НАТО залишається її стратегічним пріоритетом, який віднедавна був закріплений у національному законодавстві. Сполучені Штати вітають прагнення України щодо вступу в НАТО, які були зафіксовані у Бухарестській декларації 2008 року, і розраховують одного дня привітати Україну у якості повноправного члена Альянсу", - йдеться в заяві.
Відзначається також, що США підтримують зусилля України щодо імплементації безпекових реформ, зазначених у законі "Про національну безпеку України", а також відзначають продовження участі України в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки.
Нагадаємо, в березні президент Петро Порошенко доручив розробити законопроект про внесення поправок у Конституцію, які б закріпили курс держави на вступ до ЄС і НАТО. Підготовка проекту закону завершилася в серпні. Після закінчення підготовки, Рада оприлюднила відповідний проект змін до Основного Закону.
До преамбули Конституції планується внести новелу про цивілізаційний вибір України. У трьох статтях будуть закріплені обов'язки Верховної Ради, Кабміну і президента підтримувати і реалізовувати курс інтеграції України до НАТО і ЄС. А з перехідних положень планують прибрати обґрунтування для розміщення Чорноморського флоту РФ у Криму.
В НАТО заявили, що підтримують право України дотримуватися євроатлантичного курсу. Разом з тим, за даними ЗМІ, в ЄС скептично оцінили конституційні ініціативи президента України.
Як повідомлялося, 17 січня РНБО схвалила проект закону "Про національну безпеку", який передбачає законодавче закріплення планів України на членство в НАТО та Євросоюзі.
Прийнятий у 2017 році закон №6470 про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо зовнішньополітичного курсу) також визначає членство України в НАТО як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет держави.