США не збираються відкликати Пайетта через критику прокуратури

Поділитися
США не збираються відкликати Пайетта через критику прокуратури Пайетт залишається в Україні © flickr.com / U.S. Embassy Kyiv Ukraine
Представник посольства не підтвердив заяву депутата від БПП про швидке відкликання американського дипломата.

Спікер посольства США в Україні Джонатан Лалл спростував можливість швидкого відкликання голови американської дипломатичного представництва Джеффрі Пайетта, повідомляє видання LB.ua.

Представник посольства спростував заяву заступника голови фракції "Блоку Петра Порошенко" у Верховній Раді України Ігоря Кононенка, опубліковане в четвер виданням "РБК-Україна" про обговорення президентом України Петро Порошенко і віце-президентом США висловлювань Пайетта. За інформацією видання, Кононенко заявив, що Порошенко особисто висловив невдоволення віце-президенту США занадто різкими заявами американського посла щодо корупції в ГПУ. У відповідь Байден нібито погодився з критикою і пообіцяв, що в лютому наступного року Пайетта відкликають з Києва.

"Багато хто з вас просив прокоментувати чутки, які циркулюють з приводу висловлювань, нібито зроблених віце-президентом США Байденом. Ви можете зв'язатися з офісом віце-президента, але вони скажуть вам те ж саме, що і я, − ці повідомлення є неправдивими", − заявив Лалл.

Представник посольства також нагадав про вчорашній виступ помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд перед американськими сенаторами, в якому вона констатувала необхідність радикальних реформ і кадрових змін в українській прокуратурі.

У четвер, 8 жовтня, "РБК-Україна" опублікувало заяву Ігоря Кононенка про те, що Байден пообіцяв Порошенко незабаром відкликати з Києва американського посла Джеффрі Пайетта.

Два тижні тому посол США в Україні Джеффрі Пайетт дозволив собі розкритикувати діяльність Генеральної прокуратури України, заявивши, що прокурори саботують реформи і ухиляються від розслідування резонансних корупційних справ. Зокрема, Пайетт звинуватив прокурорів-корупціонерів в залякуванні реформаторів.

В якості прикладу відкритого саботажу реформ ГПУ Пайетт навів справу колишнього міністра екології Миколи Злочевського, а також нагадав про інші корупційні скандали, зокрема, про справу "діамантових прокурорів" Шапакина і Корнійця. Посол особисто закликав генерального прокурора Віктора Шокіна активніше боротися з корупцією в Україні.

Під час офіційної зустрічі Шокіна і Пайетта 7 жовтня голова ГПУ запропонував залучити американських експертів до розслідування справи "діамантових прокурорів".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі