США підтримуватимуть оборонну реформу в Україні до досягнення критеріїв членства в НАТО – глава Пентагону

Поділитися
США підтримуватимуть оборонну реформу в Україні до досягнення критеріїв членства в НАТО – глава Пентагону
США зобов'язані допомогти Україні, і президент США Джо Байден неодноразово підкреслював це, сказав  Остін в Києві.

Влада США має намір підтримувати оборонну реформу в Україні до досягнення країною критеріїв членства в НАТО, сказав глава Пентагону Ллойд Остін.

"Після саміту НАТО в червні 2014 союзники НАТО запевнили в підтримці України в її намірах стати повноправним членом НАТО. Ми залишаємося непохитними в підтримці оборонної реформи Україна, що буде сприяти досягненню критеріїв повноправного членства в НАТО", - сказав міністр оборони США Остін на брифінгу після переговорів з українським колегою Андрієм Тараном в Києві у вівторок.

Остін додав, що він провів плідні переговори з Тараном про рамкову угоду, підписану в Вашингтоні в серпні 2021 року.

"Ця угода надає нам стратегічні засади оборонного партнерства, і ми збираємося зміцнювати наше стратегічне партнерство", - запевнив Таран.

Остін зазначив, що США зобов'язані допомогти Україні, і президент США Джо Байден неодноразово підкреслював це.

"Мені подобається Україна, мені подобаються люди України, і ми зобов'язані їм допомогти. Президент Байден підкреслював це неодноразово - про наш зобов'язанні підтримувати Україну, її територіальну цілісність і недоторканність - і ми серйозно ставимося до цього. Я тут для того, щоб ще раз запевнити в наших серйозні наміри", - сказав міністр оборони США.

Остін також закликав владу Росії припинити війну проти України, припинити дестабілізацію в Чорному морі та вздовж українських кордонів.

Глава Пентагону наголосив, що у Росії немає права вето на вступ України в НАТО.

Перед цим Кремль назвав "найгіршим сценарієм для Росії" вступ України в НАТО. речник президента РФ Дмітрій Пєсков заявив про те, що вступ України в НАТО виходить за "червону лінію" її національних інтересів. Кремль знову пригрозив Україні "вимушеними активними заходами для забезпечення власної безпеки".

Своєю чергою міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про те, що Росія не має права голосу в дискусії про майбутнє членство України в НАТО.

"Найгірший сценарій уже відбувся: напад РФ на Україну, окупація наших земель та вбивство наших громадян. Тому нас не цікавить думка РФ щодо вступу України до НАТО. Росія не має права голосу у дискусії про майбутнє членство України в Альянсі", - твітнув глава української дипломатії в понеділок.

Раніше невизнаний президент Білорусі Аляксандр Лукашенко провів нараду з підконтрольними йому силовиками та сказав, що його "турбує Україна". Він заявив про відкриття "фронту" проти України й знову включив стару кремлівську платівку про те, що НАТО створює в Україні свої бази.

Тоді Кулеба казав, що "червоні лінії" Путіна обмежуються територією РФ: "З нашого боку російсько-українського кордону ми самі розберемося, що нам робити в інтересах українського народу і безпеки України та Європи".

Також тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявила про те, що Україна обов'язково стане членом НАТО, коли буде відповідати критеріям членства в Північноатлантичного альянсу.

За словами колишнього посла США в Україні Джона Гербста, Україна не зможе членом НАТО протягом найближчих 10 років через тверду позицію з цього питання ряду членів Альянсу.

За інформацією ZN.UA під час зустрічі з Байденом Зеленський третину часу присвятив спробам переконання співрозмовника в необхідності надання Україні ПДЧ і членства в НАТО в майбутньому. У спільній заяві двох президентів йдеться, що США підтримують євроатлантичні прагнення України, однак якісь терміни в документі не згадуються.

Детальніше про перші підсумки президентського візиту до США без «зрад» та «перемог» читайте в статті Тетяни Силіної "Що «нахімічив» Зеленський у Вашингтоні і з чим повертається в Україну".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі