Говорячи про Росію міністр оборони США Ллойд Остін сказав, що жодні треті країни не мають права впливати на визначення Україною своєї майбутньої зовнішньої політики.
Перед цим Кремль назвав "найгіршим сценарієм для Росії" вступ України в НАТО. речник президента РФ Дмітрій Пєсков заявив про те, що вступ України в НАТО виходить за "червону лінію" її національних інтересів. Кремль знову пригрозив Україні "вимушеними активними заходами для забезпечення власної безпеки".
"Жодна третя країна не має права вето на вступ в НАТО. Україна, як я вже зазначив, має право вирішувати свою майбутню зовнішню політику без зовнішнього втручання. Я скажу, що наша підтримка українського суверенітету є непохитною, і ми будемо продовжувати працювати разом для того, щоб запевнити, що ми в правильному місці, і Україна може себе захистити", - сказав Остін на спільному брифінгу з міністром оборони України Андрієм Тараном у вівторок в Києві.
Своєю чергою міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про те, що Росія не має права голосу в дискусії про майбутнє членство України в НАТО.
"Найгірший сценарій уже відбувся: напад РФ на Україну, окупація наших земель та вбивство наших громадян. Тому нас не цікавить думка РФ щодо вступу України до НАТО. Росія не має права голосу у дискусії про майбутнє членство України в Альянсі", - твітнув глава української дипломатії в понеділок.
Раніше невизнаний президент Білорусі Аляксандр Лукашенко провів нараду з підконтрольними йому силовиками та сказав, що його "турбує Україна". Він заявив про відкриття "фронту" проти України й знову включив стару кремлівську платівку про те, що НАТО створює в Україні свої бази.
Тоді Кулеба казав, що "червоні лінії" Путіна обмежуються територією РФ: "З нашого боку російсько-українського кордону ми самі розберемося, що нам робити в інтересах українського народу і безпеки України та Європи".
Також тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявила про те, що Україна обов'язково стане членом НАТО, коли буде відповідати критеріям членства в Північноатлантичного альянсу.
За словами колишнього посла США в Україні Джона Гербста, Україна не зможе членом НАТО протягом найближчих 10 років через тверду позицію з цього питання ряду членів Альянсу.
За інформацією ZN.UA під час зустрічі з Байденом Зеленський третину часу присвятив спробам переконання співрозмовника в необхідності надання Україні ПДЧ і членства в НАТО в майбутньому. У спільній заяві двох президентів йдеться, що США підтримують євроатлантичні прагнення України, однак якісь терміни в документі не згадуються.
Детальніше про перші підсумки президентського візиту до США без «зрад» та «перемог» читайте в статті Тетяни Силіної "Що «нахімічив» Зеленський у Вашингтоні і з чим повертається в Україну".