Спецпредставниця США зачепила в Києві тему призначення глави Рахункової палати всупереч застереженням G7

Поділитися
Спецпредставниця США зачепила в Києві тему призначення глави Рахункової палати всупереч застереженням G7 © Офіс президента України
Пріцкер наголосила на важливості забезпечувати належну процедуру перевірки.

Спеціальна представниця Сполучених Штатів Америки з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, перебуваючи з візитом у Києві 12 січня, говорила з представниками нашої влади про спірне призначення 10 січня головою Рахункової палати Ольги Піщанської, пише “Європейська правда” з посиланням на відповідь Пріцкер.

Піщанська отримала посаду до завершення реформи органу для покращення процедури конкурсного відбору, попри застереження США та інших країн G7 щодо намірів Верховної Ради нашвидкуруч здійснити призначення в структурі. Через це кандидатура могла пройти без достатньої перевірки.

Пріцкер наголосила: "Ми говорили з українськими посадовцями про важливість не тільки ухвалювати закони, і не тільки призначати людей на посади, але також забезпечувати, що є достатня процедура перевірки, необхідний "скринінг" кандидатів, щоби й українці, і не лише українці мали довіру до того нагляду, який здійснюють українські інституції".

За словами представниці Вашингтону, Штати "не будуть мовчати", якщо відбудуться нові призначення в Києві без проведення належних перевірок.

Водночас вона висловила загалом позитивну оцінку щодо прогресу реформ у нашій державі. Пріцкер назвала метою візиту передати “захоплення тим прогресом, що здійснила Україна у частині антикорупційного законодавства перед початком переговорів з ЄС”.

В Україні для забезпечення контролю поповнення і витрат з державного "гаманця" існує чимало органів, однак основний нагляд за бюджетними коштами від імені парламенту здійснює Рахункова палата. В системі органів державної влади цей орган посідає особливо важливе місце. Але чомусь його сприймають лише як "васала" Верховної Ради України. Де розпочинаються і де закінчуються повноваження та взаємовплив одного органу на інший і, головне — чи є ця взаємодія ефективною? Про це в статті "Рахункова палата. Як "васалу" Верховної Ради стати самодостатньою інституцією" пише аналітикиня Центру спільних дій Юлія Пʼєцко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі