Рада призначила голову Рахункової палати

Доповнено
Поділитися
Рада призначила голову Рахункової палати
Структуру очолила ексголова АМКУ Піщанська

Верховна Рада України призначила колишню голову Антимонопольного комітету України Ольгу Піщанську головою Рахункової палати. За відповідне рішення проголосували 252 народних депутати, повідомив народний обранець Ярослав Железняк.

Питання про призначення Піщанської на посаду виносили на голосування ще 21 грудня, однак тоді парламентаріям забракло голосів. Сьогодні ж за кандидатку проголосували, здебільшого «Слуга народу», «Батьківщина» та колишня ОПЗЖ. Проти кандидатури висловились 29 депутатів.

За фракціями голосування виглядало так:

  • Слуга народу - 180
  • Європейська солідарність - 0
  • Батьківщина - 13
  • Платформа за життя та мир- 17
  • За майбутнє - 10
  • Голос - 0
  • Довіра - 15
  • Відновлення України - 10
  • Позафракційні - 7

Зазначимо, що 21 грудня ВРУ призначила чотирьох членів Рахунковї палати, хоча напередодні проти цього публічно виступили посли Великої сімки в Україні. Вони підкреслювали, що призначення нового керівництва Рахункової палати має відбуватися лише після ухвалення реформи, що забезпечить прозорий і заснований на заслугах конкурс з належною перевіркою кандидатів. Однак це застереження парламентом було проігноровано. 

Рахункова палата — орган, який відповідає за аудит державного бюджету, зокрема міжнародної допомоги. Водночас призначення керівника РП всупереч рекомендаціям партнерів може похитнути ще більше його репутацію та репутацію України загалом.

Як писала Юлія Самаєва у статті "Бажані відставки й неприйнятні призначення", головне досягнення Піщанської в АМКУ — тотальна зневіра всіх, кому була небайдужа реформа конкурентного відомства в Україні. Зокрема, у частині реально важливих речей, таких як картельні змови, концентрації або публічні закупівлі, АМКУ під її керівництвом не робив нічого. 

В системі органів державної влади Рахункова палата посідає особливо важливе місце і мала б бути реально ефективною. Але чомусь його сприймають лише як "васала" Верховної Ради України.  Де розпочинаються і де закінчуються повноваження та взаємовплив одного органу на інший і, головне — чи є ця взаємодія ефективною? Про це в статті "Рахункова палата. Як "васалу" Верховної Ради стати самодостатньою інституцією" писала  аналітикиня Центру спільних дій Юлія Пʼєцко.

Водночас, як писав для ZN.UA Юрій Ніколов, отримавши свого керівника Рахункової палати, офіс президента остаточно закріпить перевагу Банкової у розподілі повноважень між гілками влади та «ручного» контролю за бюджетними коштами. Детальніше про це читайте  у тексті «Оборонний інтерес, або Навіщо Банковій Рахункова палата».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі