Зазначимо, весняна сесія ПАРЄ проходить у французькому Страсбурзі 23-27 квітня.
"Єдине рішення, яке було прийнято, стосується процедури: встановлено крайній термін для подання пропозицій національних делегацій. Незважаючи на дуже наполегливе прагнення окремих депутатів, жодного рішення по суті прийнято не було", - заявив Гончаренко.
За його словами, дискусія по перших питаннях порядку денного затягнулася, унаслідок чого депутати за півтори години так і не змогли перейти до основної теми - про відновлення повноважень делегації РФ.
"Ми вичерпали час і повинні були йти на дебати по Сирії. Тому продовжимо на зустрічі в Загребі 1 червня", - додав він.
Ситуація, що склалася, позитивна для України, оскільки в червні має закінчитися термін повноважень голови ПАРЄ і очільника спецкомітету Мікеле Ніколетті, який виступає за продовження діалогу з російським парламентом і зняття санкцій з Росії.
У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ.
"Будь-яка спроба відновити права Росії в Асамблеї без виконання нею резолюцій, прийнятих у відповідь на російську агресію в Україні, похитне інституціональний авторитет ПАРЄ. Вона викличе ефект доміно", - йдеться у декларації "На захист цінностей Ради Європи та її авторитету".
Своєю чергою сенатор РФ Олексій Пушков заявив про те, що російська делегація у 2018 році не повернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи.
Детальніше про ситуацію з поверненням Росії у ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".