Верховна рада України на пленарному засіданні в четвер, 28 лютого, планує затвердити проект Постанови про попередній звіт Тимчасової слідчої комісії ВРУ щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів, а також продовжити розгляд у другому читанні закону про медіацію і почати затвердження "мовного закону".
Відповідно до порядку денного депутати можуть внести зміни в деякі законодавчі акти щодо діяльності Державного бюро розслідувань. Також парламент повинен ратифікувати угоду з Катаром про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень.
В порядку денному в тому числі законопроект про запобігання і протидію легалізації доходів, зміни в закон про трансплантацію, а також законопроект про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року.
Після обіду депутати повинні перейти до розгляду законопроектів екологічної політики та законопроекту про мову.
Зазначимо, що закон про забезпечення функціонування української мови як державної був затверджений у першому читанні 4 жовтня 2018 року. Відповідно до законопроекту, кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою, а держава, зі свого боку, забезпечує можливості для цього. Щоб отримати українське громадянство, іноземцям доведеться вивчити українську. Робоче спілкування має відбуватися українською мовою, як і діловодство та документообіг. Обслуговувати споживачів у різних сферах повинні українською мовою, і вже на прохання клієнта - будь-якою іншою.
Детальніше про нонсенси у новому законопроекті про державну мову читайте в статті Тетяни Пархоменко "Офшор для плагіаторів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".