Фракція «Слуги народу» у Київраді відреагувала на заяву мера Києва Віталія Кличка, який звинуватив Банкову в політичному замовленні і тиску. Після політичної заяви Кличка, котра пролунала на засіданні 13 травня, слово попросив депутат фракції СН Андрій Вітренко.
Одразу після місцевих виборів восени 2020 року депутат лобіювався Офісом президента України на посаду секретаря Київради. Але Кличко тоді не поступився, про що ZN.UA докладно писало в матеріалі «Київський похід Єрмака».
«Ми абсолютно підтримуємо тезу мера Віталія Кличка про нульову толерантність до корупції. Фракція СН вітає зусилля правоохоронців, які спрямовані на усунення фактів розкрадання бюджетних коштів. Як зазначалося в уже опублікованій інформації, йдеться про багатомільйонні збитки», - заявив він.
Вітренко акцентував: тільки через «Зеленбуд» пройшло 300 млн грн, через «Київміськсвітло» - 12 млн, «Київавтодору» - 18 млн грн, Департамент соціальної політики - 13, 5 млн грн збитків на закупівлі медичних виробів.
«І це тоді, коли не вистачає грошей на будівництво шкіл, на боротьбу з епідемією, мільйони перетекли до кишень підприємців. Ми наполягаємо на всебічному розслідуванні стосовно всіх описаних епізодів», - додав депутат.
Він також наголосив на важливості встановлення всіх учасників схем і викорінення корупції, незалежно від статусів і прізвищ, оскільки «такими є очікування виборців».
Вітренко пообіцяв, що фракція партії влади «зробить все, щоб зупинити корупцію в Києві».
Заяву Вітренка дивитися і слухати з 42:04 хвилини.
Нагадаємо, ситуація між Банковою і мером Києва Віталієм Кличком загострилася ще в квітні. Кличко вимагав від влади введення жорсткого національного локдауну, а у відповідь отримав погрозу від прем'єр-міністра Дениса Шмигаля про звільнення з посади голови КМДА. Доля Кличка в Києві стане лакмусом рішення Зеленського йти на другий термін.
За інформацією ZN.UA, голова Офісу президента Андрій Єрмак і президент Володимир Зеленський були вкрай розлючені спробою Кличка створити виконком під Київрадою. За даними наших джерел у правоохоронних органах, заплановано кілька хвиль обшуків і претензій з боку закону - СБУ, Прокуратури та ДБР. Палатний - це тільки початок.
Напередодні Державна фіскальна служба під керівництвом Київської міської прокуратури проводила обшуки в Департаменті земельних ресурсів КМДА. Директор одного зі столичних підприємств не уклав договір оренди земельної ділянки, що перебуває у підпорядкуванні місцевої адмінстрації. Йдеться про несплату податків в розмірі близько 20 млн грн.
Згодом ДФС провела обшук в приміщенні комунальної корпорації «Київавтодор». Там розслідуються одразу два кримінальні провадження - на 1,9 млрд гривень і 18,6 млн гривень. Також 12 травня правоохоронці прийшли з обшуками додому до голови виконавчого комітету партії УДАР Артура Палатного.
Якщо хочете дійсно розібратися в причинах протистояння президента і мера, читайте статтю Інни Ведернікової «Чи відбере Зеленський столицю?», де були спрогнозовані та пояснені події, що відбуваються.