"Слуги народу” змогли отримати очільників 12 областей. У статті для ZN.UA аналітикиня Руху ЧЕСНО Аріна Крпака пише, що це свідчить про те, що центральній владі довелося докласти чимало зусиль для формування більшості та обрання своїх голів.
“Одержати контроль над облрадою і пролобіювати свого голову партії влади було нелегко. Але навіть передбачене законом таємне голосування, як показала практика, може бути підконтрольним”, - пише Крапка.
Зокрема, вона приводить приклад Київської обласної ради, де “слуги народу”, щоб дотиснути обрання голови облради, контролювали таємне голосування. Для забезпечення результату на сесію обласної ради навіть приїхали народні депутати, серед яких був і тодішній очільник обласного осередку “Слуга народу” Олександр Дубінський. Авторка пояснила, що перемогу “слузі народу” Олександру Склярову забезпечили, фактично, мінімальною кількістю голосів.
“Але після того, як Дубінський залишив лави фракції, Склярова посунули свої ж, посадивши у крісло голови “слугу” іншої коаліції Наталію Гунько. Так на зміну ОПЗЖ і “Батьківщині” прийшли ЄС і “За майбутнє”, - додала Крапка.
Скільки регіонів сьогодні реально контролює Банкова? Як співіснують голови ОДА, призначені президентом Зеленським, з обласними радами? Де “слуги” вписалися в розклади місцевих еліт, а де диктують свої умови? На основі чого там складаються коаліції і як часто влада опиняється в опозиції? Чи є у президента напередодні внесення змін до закону про місцеві держадміністрації тверда основа в регіонах в особі губернаторів, функції яких зміняться? Відповіді на ці питання шукайте в матеріалі Аріни Крапки “Де і чому облради воюють з головами ОДА Зеленського?”.