"Слуги народу" хочуть узаконити призначення недоброчесних суддів в обхід процедури – ЦПК

Поділитися
Три народні депутати від монобільшості разом із парламентарієм з "Довіри" зареєстрували відповідний законопроєкт.

Народні депутати із “Слуги народу” зареєстрували у Верховній Раді №4405 “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та деяких інших Законів України щодо відсторонення від здійснення правосуддя суддів”. Як зазначили у “Центрі протидії корупції”, таким чином “слуги народу” пропонують узаконити практику призначення недоброчесних суддів в обхід визначеної законом процедури.

Так, ініціювали відповідний законопроєкт Микола Стефанчук, Роман Бабій, Максим Дирдін, які входять до фракції “Слуга народу”, а також Сергій Вельможний із депутатської групи “Довіра”. Усі вони входять до складу комітету Верховної Ради з питань правової політики.

У ЦПК зазначили, що основні положення проекту закону стосуються призначення на посади суддів, у яких закінчився 5-річний термін повноважень. Згідно із Конституцією, таких суддів можна призначати на посаду лише в тому випадку, якщо вони успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання. Його проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів. Суть оцінювання полягає у тому, аби перевірити суддів на їхню компетентність чи доброчесність. Якщо суддя проходить оцінювання, то ВККС подає до Вищої ради правосуддя рекомендацію про його призначення. У свою чергу ВРП вносить відповідне подання президенту.

Однак, зареєстрований народними депутатами законопроєкт, пропонує обійти відповідну процедуру та призначати на посаду всіх суддів, які провалили оцінювання або не проходили його. У ЦПК зазначили, що у разі реалізації такого законопроєкту, сотні суддів, які отримали негативні висновки Громадської ради доброчесності та не пройшли оцінювання, з подачі Вищої ради правосуддя можуть повернутися на посади.

При цьому у пояснювальній записці до законопроєкту йдеться про те, що ініціатори пропонують відповідні зміни через відсутність повноважного складу ВККС, який міг би оцінити суддів, чиї 5-річні повноваження скінчилися.

“Виглядає, що депутати “Слуги народу” хочуть не вирішити проблему, а поглибити її. Замість того, аби якнайшвидше перезапустити добір членів ВККС, яку народні депутати розпустили ще у листопаді 2019 року, вони створюють індульгенції для недоброчесних суддів та дають ще більше повноважень нереформованій Вищій раді правосуддя”, — зазначила експертка "Центру протидії корупції Галина Чижик".

Раніше повідомлялося про те, що ВРП рекомендувала призначити на довічний термін чотирьох суддів. Однак, Громадська рада доброчесності підозрювала трьох зі них в недоброчесності. Зокрема, мова йде про призначення Олега Дзюби, Тимура Короткова та Олега Павлика.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі