“Слуга Народу” вже не здатна самостійно приймати закони – КВУ

Поділитися
“Слуга Народу” вже не здатна самостійно приймати закони – КВУ
За даними КВУ, минулого року лише 16% від всіх ухвалених законів було прийнято голосами монобільшості.

За рік у монобільшості “Слуги народу” залишилося лише 211 народних депутатів, повідомили у “Комітеті виборців України”. Так, із 230 законів, які Рада ухвалила у 2020 році, лише 16% було прийнято голосами “слуг народу”.

“Депутати “Слуги Народу”, які мають права коаліції у ВР IX скликання, забезпечили 226 голосів лише за 16% прийнятих законів. Так, 226 або більше депутатів монобільшості проголосували за 37 із 230 законів. Всі інші закони не були б прийняті без голосів інших фракцій та груп ВР.  При цьому абсолютна більшість проектів були ініційовані самими членами провладної команди: президентом, урядом, народними депутатами монобільшості”, - зазначили в КВУ.

Вказано, що з початку роботи Верховної Ради IX скликання показники голосувань “Слуги народу” постійно знижуються. Так, у вересні 2019 року за ухвалені закони в середньому віддавав свої голоси 231 народний депутат зі вказаної фракції. Вже у вересні 2020 року за закони в середньому голосували 206 “слуг народу”, а в грудні - 211.

“Де факто “Слуга Народу” вже не здатна самостійно приймати закони. За рік в монобільшості залишилося 211 депутатів, які переважно натискають “за”. Тоді як для прийняття закону необхідно як мінімум 226 голосів. Таким чином без депутатів інших фракцій та груп ВР монобільшість фактично є недієздатною”, - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

За його словами, низькі показники роботи монобільшості можна пояснити не лише загальним зменшенням відвідування парламенту через коронавірус. Кошель зазначив, що фактично під час кожного голосування у “Слузі народу” є понад 10 депутатів, які або взагалі не голосують, або натискають “утримався” чи “проти”. 

“Тому, в першу чергу, це питання фракційної дисципліни та політичних розколів всередині політичної сили”, - додав Кошель.

Комітет виборців України

Раніше повідомлялося про те, що у грудні 20 народних депутатів не були зареєстровані на жодному із пленарних засідань Верховної Ради. Ще 11 депутатів відвідали лише одне або два засідання Ради, 14 депутатів були зареєстровані на трьох засіданнях. Участь в усіх засіданнях взяли 260 депутатів або 61%.

Водночас найвищі показники відвідування засідань у народних депутатів із фракцій “Європейська солідарність”, та “Слуга народу”. Так, в середньому на грудневих засіданнях було зареєстровано 56,9% парламентаріїв від “Євросолідарності”, а також 56,7% “слуг народу”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі