“Слузі народу” в цьому році власних голосів вистачило лише на кожен третій законопроєкт – "Чесно"

Поділитися
“Слузі народу” в цьому році власних голосів вистачило лише на кожен третій законопроєкт –
При цьому саме СН сформувала в Раді монобільшість.

Монобільшість у Верховній Раді дев’ятого скликання належить фракції “Слуга народу”. Це означає, що голосів народних депутатів лише з цієї політсили більш ніж достатньо для ухвалення законопроєктів. Однак в цьому році лише кожен третій закон Рада змогла ухвалити завдяки наявності монобільшості, повідомили в Громадському русі “Чесно”.

“Станом на 21 грудня фракція “Слуги народу” складається із 246 народних депутатів — цієї кількості більш ніж достатньо для ухвалення законопроєктів одностайно лише однією фракцією. Мінімальна необхідна кількість голосів — 226. З-поміж 335 голосувань у другому читанні фракція “Слуги народу” проголосувала за 120 законів мінімально необхідною кількістю голосів і більше (226 і більше). Тобто тільки кожен третій законопроєкт став можливим завдяки існуванню монобільшості”, - зазначили в “Чесно”.

Вказано, що інколи депутатам зі “Слуги народу” не вистачало для ухвалення законопроєктів, які одноосібно ініціювали їхні колеги з монобільшості. Так, наприклад, було із законом №2386, який передбачає погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії. Тоді “Слуга народу” дала лише 176 голосів.

Також траплялися випадки, коли “слугам” не вистачало голосів на ініціативи очільників комітетів та фракцій. Зокрема, під час голосування за “антиколомойський” закон №2571-д, СН дала 200 голосів. 

Крім того, в цьому році у Верховній Раді відбулося 15 голосувань, коли “Слуга народу” віддала 225 своїх голосів. Ще під час 17 голосувань від монобільшості було 224 голоси.

Серед всіх голосувань за документи в другому читанні в “Чесно” проаналізували ті, коли СН голосувала, а інші фракції та групи найчастіше не давали жодного голосу. Виявилося, що одночасно не тисли зелені кнопки “за” п’ять фракцій та груп, тобто всі окрім позафракційних депутатів. Вказано, що подібних голосувань було чотири, але позафракційні допомогли зібрати необхідні голоси лише двічі:

  • № 1008 (президентський) щодо діяльності органів суддівського врядування — 219 голосів від СН і 17 від позафракційних;
  • № 1066 (щодо перезавантаження влади) — 224 голоси від СН і 4 від позафракційних;
  • № 1053-1 (касові апарати) — 235 від СН і 2 від позафракційних;
  • № 1012 (про імпічмент президента) — 244 голоси від СН і 1 від позафракційного.

“Існує лише один закон, за який “слуги” проголосували у максимальному складі — за недоторканність народних депутатів. Тоді, у вересні 2019 року, вони віддали 253 голоси. На другому місці — імпічмент президента (244 голоси “слуг”). У 2020 році найбільшу підтримку серед “слуг” зміг консолідувати № 2370 (урядовий) — 237 голосів — про національну інфраструктуру геопросторових даних”, - додали в “Чесно”.

Раніше повідомлялося про те, що у грудні 20 народних депутатів не були зареєстровані на жодному із пленарних засідань Верховної Ради. Ще 11 депутатів відвідали лише одне або два засідання Ради, 14 депутатів були зареєстровані на трьох засіданнях. Участь в усіх засіданнях взяли 260 депутатів або 61%.

Водночас найвищі показники відвідування засідань у народних депутатів із фракцій “Європейська солідарність”, та “Слуга народу”. Так, в середньому на грудневих засіданнях було зареєстровано 56,9% парламентаріїв від “Євросолідарності”, а також 56,7% “слуг народу”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі