«Слуга народу» та «Євросолідарність» планують спільно звільнити ТОП-корупціонерів від реальної відповідальності

Поділитися
«Слуга народу» та «Євросолідарність» планують спільно звільнити ТОП-корупціонерів від реальної відповідальності © Василь Артюшенко, ZN.UA
«Амністію» аргументують необхідністю наповнити бюджет у час війни.

Законопроект про зміни до Кримінального кодексу «Щодо звільнення від кримінальної відповідальності в період воєнного стану при добровільному відшкодуванні шкоди» насправді завдасть більших збитків, аніж принесе користі бюджету, заявляє керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Справжню єдність фракцій ЄС та Слуг викликало бажання звільнити ТОП-корупціонерів від покарання. Простою мовою ключовим корупціонерам країни пропонують уникнути відповідальності, якщо ті відшкодують завдану злочином (до війни) шкоду», - написав він, підкреслюючи, що законопроект №7333 спільно подали конкуруючі між собою представники «Європейської солідарності» та «Слуги народу».

Зокрема поправку пропонують застосувати до кримінальних правопорушень за статтями 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), 364 (зловживання владою або службовим становищем) та 367 (службова недбалість).

Ухвалення цього законопроєкту дозволить фігурантам  ТОП-справ НАБУ, як от у справі Приватбанку, Роттердам, Газова справа та інші, замість реального покарання заплатити лише частину награбованого.

«Наприклад, наразі у справі Привату зафіксовано $250 млн збитків, проте реально вкрадено понад $5 млрд (чому так - тема іншої дискусії і результат численних перешкод при проведенні експертизи). Тобто депутати пропонують Коломойському продати частинку своєї нерухомості чи яхту і забути про претензії НАБУ і САП. А при реальному розгляді справи ми могли би конфіскувати ВСІ активи фігурантів і останні змушені були б відбувати реальне тюремне покарання», - пише Шабунін.

Він зазначає, якщо б ціллю законопроєкту справді було реальне наповнення бюджету за рахунок корупціонерів, то відкупні останніх мали би бути значно більшими.

«Наприклад, відшкодування встановлених збитків у потрійному розмірі, а ще обов’язкова здача слідству посібників. І закріплюватися все це має угодою з прокурором. Без цих мінімальних вимог законопроєкт виглядає як спроба скористатися війною задля амністії соратників-корупціонерів», - додав глава ЦПК.

Нагадаємо, що ще до війни президент Володимир Зеленський та його команда вели негласну боротьбу з антикорупційними органами. Зокрема свідомо блокували конкурс з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Чи тільки через війну Кабмін тримає конкурс на директора НАБУ у замороженому стані? Чи вистоїть колектив НАБУ при інтервенції «чужого» і чому для роботи антикорупційного блоку такий важливий майбутній керівник САП? Відповіді, а також інтерв'ю з детективом НАБУ, який розповідає про те, на що антикорупційний блок чекає від влади, щоб допомогти їй не програти країну корупції, — у тексті Інни Ведерникової «Випробування НАБУ. Чи готовий Зеленський відкрити другий фронт проти корупції?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі