Якби вибори до Верховної Ради України відбулись найближчої неділі, то до парламенту могло б потрапити сім політичних партій. При цьому лідируюча сьогодні партія «Слуга народу» змістилася б на друге місце. Такі дані соціологічного опитування опублікував Київський міжнародний інститут соціології.
Так, станом на зараз відносно найвищу підтримку серед населення має партія «Європейська солідарність», за яку проголосували б 16% серед усіх респондентів і 18,9% серед тих, хто визначився з вибором. Далі у рейтингу політичних сил йдуть три партії, чия підтримка відрізняється в межах похибки, тобто вони формально «ділять» друге місце: «Слуга народу» - 11,6% серед усіх респондентів і 13,7% серед тих, хто визначився з вибором, «Батьківщина» - 11,3% і 13,7% та «ОПЗЖ» - 9,8% і 11,6%.
Також набирають понад 5% прохідного бар’єру такі партії, як «Розумна політика» - 7,6% голосів тих хто визначився і голосуватиме, «Сила і честь» - 7,4% та «Наші» - 5,5%.
Нижче прохідного бар’єру рейтинг виглядає так:
- «Українська стратегія Гройсмана» - 4,7%,
- Радикальна партія - 4,6%,
- «УДАР» - 4,5%.
У інших партій – нижча підтримка.
Порівняно з груднем 2021 року статистично значущо зросла підтримка партії «Європейська солідарність» з 15,4% до 18,9% серед тих, хто визначився з вибором. Водночас, за цей період знизилася підтримка партії «Слуга народу» з 17,4% до 13,7%.
Зазначимо, що рейтинг Петра Порошенка та його партії за останній місяць росте на фоні відкриття кримінального провадження щодо політика про держзраду, у якій фігурує також Віктор Медведчук, та яке експрезидент використовує як платформу для політичної агітації та акумуляції прихильників. Про те, що насправді всередині цього процесу і чим він може обернутися для країни, читайте в матеріалі Інни Ведернікової «Справа Порошенка. Всередині та зовні» для ZN.UA.
Соціологічне опитування проведено 20-21 січня 2022 року Київським міжнародним інститутом соціології методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Опитано 1205 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України окрім тимчасово окупованих територій. Вибірка репрезентативна для дорослого населення України. Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 12%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.