"Слуги народу" отримали підказки щодо аргументації претензій до уряду й силовиків - ЗМІ

Доповнено
Поділитися
Депутатам пропонують критикувати Кабмін за відсутність комунікацій з Верховною Радою і фракцією "Слуга народу".

Кабінету міністрів України необхідне "потрійне перезавантаження": політичне, структурне і кадрове. Про це йдеться в документі з Офісу президента, який отримали деякі депутати "Слуги народу" напередодні позачергового засідання Верховної Ради, повідомляє "НВ". Отриманий документ містить підказки щодо того, як необхідно аргументувати претензії до уряду й керівників силових відомств.

"Ми визнаємо досягнення уряду - зниження інфляції, зниження облікової ставки НБУ, успішні переговори щодо газу, боротьба з тіньовими ринками (зокрема, грального бізнесу). Але ми не можемо і не будемо закривати очі на перекоси і дисбаланси в політиці Кабміну - провальну політику щодо промислового виробництва, спад експорту через стійку ревальвацію гривні, низьки обсяги бюджетних надходжень", - зазначається в тексті документу.

Крім того, стверджується, що уряд не має стратегії щодо припинення падіння промисловості та розробленого механізму підтримки інвесторів.

"У виборців, з якими ми зустрічаємося, є враження, що політика українського уряду ведеться в інтересах зовнішніх кредиторів країни, а не в інтересах народу. На жаль, ми не маємо достатньо аргументів, які могли б спростувати цю думку", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що без нагляду держави залишилися цілі галузі.

"Цілі галузі залишилися або без нагляду держави взагалі - тому що у міністрів просто не доходять руки охопити всю різноманітність діяльності свого відомства", - відзначають автори документа.

Депутатам пропонують критикувати Кабмін за відсутність комунікацій з Верховною Радою і фракцією "Слуга народу", а окремих міністрів у тому, що вони не впоралися зі своїми обов'язками.

"Керівники ряду центральних органів виконавчої влади та служб, які є критично важливими для наповнення бюджету, не показують той результат, який міг би задовольнити вимоги народу України. Зокрема, мова йде про митну службу. Купа людей "застрягло" в соціальних ліфтах, і разом з тим, уряд не може знайти керівників і фахівців для роботи в відомствах", - йдеться в документі.

Згідно з даними ЗМІ, окрема увага в документі приділяється керівникам силових структур.

"Президент неодноразово підкреслював: ніяких "недоторканних" у нього не буде. Незалежно від того, на якій посаді людина працює, скільки вона працювала в команді, наскільки вона близька до президента. Єдиний критерій - чесність та ефективність. На одну посаду людина не призначається назавжди. На будь-якій посаді чесність і порядність має поєднуватися з професіоналізмом і ефективністю. з тими, хто не готовий відповідати цим критеріям - ми будемо прощатися, не чекаючи кінця повноважень", - йдеться в тексті.

Депутатам рекомендували вирішувати кадрові питання в робочому порядку.

"У нас немає мети відправити когось у відставку просто "щоб відправити". Ми чітко бачимо, де є проблеми і наша мета - ці проблеми вирішити. Проте, якщо хтось вирішить піти - ми поставимося до цього з розумінням. Нові політики відрізняються від старих не віком і навіть не місцем отримання освіти. Вони відрізняються насамперед тим, що не тримаються за посади або мандати. і знаходять в собі мужність визнавати власні помилки і прорахунки", - йдеться в документі.

Нагадаємо, на 4 березня заплановане позачергове засідання Верховної Ради.

За даними джерел ZN.UA, темою позачергового засідання стануть кадрові зміни в уряді.

Основною робочою версією є відставка прем'єр-міністра Олексія Гончарука. Однак Дмитро Разумков повідомив, що заяви Гончарука про відставку до Ради не надходило.

Голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія підтвердив, що деяких міністрів планують замінити.

За даними ZN.UA, Зеленський планує замінити міністра оборони Олексія Загороднюка. Оточення президента пропонує йому три різні кандидатури.

Також Верховна Рада України може призначити нового міністра закордонних справ, міністра охорони здоров'я, міністра соцполітики, міністра окупованих територій і віцепрем'єра з промисловості.

Про свою можливу відставку, а також про розбіжності з головою ОП Андрієм Єрмаком розвовідав міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі