«В історії Єгипту такого ще не було. Мені доводилося бачити деякі єгипетські протестні акції у 90-ті роки, які отримали величезний розголос у пресі, бо вважалися дуже великими. Насправді вони складалися з кількох сот (максимум!) осіб і розганялися поліцією дуже швидко. А зараз ми маємо безпрецедентний випадок - ситуація, яка склалася, є насправді патовою для влади з кількох причин: наявності непередбачувано великої кількості народу, втрати керованості ситуацією у найбільш важливих містах. З іншої точки зору, інстинкти підштовхують єгипетську владу до того, аби розігнати цей натовп. Але дії влади дуже обмежені думкою міжнародної спільноти», - вважає експерт.
Богомолов зауважив, що наразі найпопулярнішим курортним містам, де можуть відпочивати громадяни України, нічого не загрожує, хоча ситуація може змінитися раптово. «Зараз, у поточному, короткочасному режимі - ні. В разі виникнення надзвичайних ситуацій, небезпека (туристам - ред.), загрожуватиме скрізь. Наразі ж акції відбуваються далеко від Шарм-Аль-Шейху, і найбільш безпечною точкою є Шарм-Аль-Шейх, бо він є відокремлений… Коли в такій країні як Єгипет падає влада, то некерованість ситуації призводить до зростання злочинності автоматично - дуже багато голодних, з не дуже високими моральними ідеалами людей», - констатував експерт.
Коментуючи питання про те, чи варто зараз відвідувати Єгипет, пан Богомолов зауважив, що краще утриматися від поїдок до цієї арабської країни. «Я б утримався наразі, чесно кажучи. Хоча, я думаю, що ті люди, які зараз там перебувають, можуть благополучно повернутися», - наголосив він.
«Влада поміняється, але питання полягає у тому, чи поміняється вона аж так драматично, як здається. Мабуть, усунено буде деякі проблеми, які є накопиченими уже протягом багатьох років, і які просто є уже одіозними. Наприклад, уявіть собі, що надзвичайний стан у країні діє 30 років. Це абсолютно ненормальна ситуація, яка набридла всім! Вона настільки не зручна, що один з наслідків її контр-продуктивності ми зараз бачимо - людям цей режим життя набрид, вони у цьому режимі просто уже нездатні жити. От такі зміни, скоріше за все відбудуться. Але, в короткому часі можливо передбачити і якісь погані події - конфлікти на вулицях можливі і імовірність вибухів насильства теж існує», - додав Богомолов.
Нагадаємо, що масові акції протесту відбуваються в Єгипті вже тиждень. На вівторок, 1 лютого, запланована наймасштабніша акція – «марш мільйону». Основна вимога - відставка президента Хосні Мубарка, який керує країною вже 30 років.
За матеріалами прес-служби ТВі