"31 травня відбудеться засідання Ради Росія-НАТО, на якому Альянс вчергове спробує з Росією все ж домовитися про якісь мінімальні можливості. Перше питання цього засідання - розгляд ситуації в та навколо України. Це обов'язкова умова НАТО, Росії це не подобається", - зазначив дипломат.
Він також розповів про те, що українська сторона опрацьовує питання того, "що потрібно від України, щоб альянс попрацював із Росією на цьому засіданні".
"Зустріч, яка відбулася зі мною вчора, ми намагалися зрозуміти, про що вестиметься (розмова – ред.) і що потрібно від України, щоб альянс попрацював із Росією на цьому засіданні Ради Росія-НАТО", - повідомив Пристайко.
Дипломат також нагадав про те, що засідання Парламентської асамблеї НАТО безпосередньо не впливає на рішення очільників держав, які на липневому саміті в Брюсселі прийматимуть рішення про подальшу долю євроатлантичної інтеграції України.
"ПА НАТО – це добровільне об'єднання депутатів національних парламентів, які виступають за євроатлантичну єдність. Це не лідери, які у липні прийматимуть рішення щодо майбутньої євроатлантичної інтеграції України. Разом із тим, ці ж депутати, які сидять у своїх національних парламентах і приймають відповідні рішення, спонукають свої уряди. Це позитивний крок", - підкреслив голова української місії.
Після початку російської агресії проти України засідання Ради тривалий час не проводилися, але в 2016 році Альянс запропонував продовжити діалог із РФ у межах Ради Росія-НАТО. Усі зустрічі відбувалися на рівні не вище посольського, на жодній з них не було досягнуто двосторонніх домовленостей.
На весняній сесії у Варшаві Парламентська асамблея НАТО висловилася за вступ до Альянсу України та Грузії. У НАТО наполягають на необхідності протистояти та протидіяти політиці Москви, спрямованій на дестабілізацію в країнах, які є союзниками та сусідами членів Північноатлантичного альянсу.
У березні президент України Петро Порошенко дав доручення підготувати проект поправок до Конституції, які закріплять намір України вступити в НАТО і Європейський Союз.
Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", якщо б в Україні в березні проводився референдум про вступ до НАТО, 43% громадян проголосували б за, 33% - проти, решта або не визначилися, або не прийшли б на дільниці.