Як зазначається у статті "Рюкзак наполовину порожній, або НАБУ між Порошенком і Аваковим", керівники НАБУ комунікували з Аваковим. У НАБУ переконують, що для них "стало великою несподіванкою, що прокурори підписали підозру в понеділок".
"У нас немає сумнівів, що на Холодницького вплинув "перший". Він (Ситник – ред.) йому (Авакову – ред.) писав, але зустрітися і переговорити в понеділок вони так і не змогли", – зізнався співрозмовник видання в керівництві НАБУ.
У Ситника таку позицію пояснюють тим, що Аваков залишився єдиний, хто реально допомагав детективам Бюро у їхній роботі. Тому у НАБУ і вважають все, що відбулося, "тонкою грою президентської адміністрації". У той же час саме НАБУ рік збирало і передавало в САП докази для висунення підозри синові Авакова.
"Єдині, з ким ми не воювали, був Аваков і його міністерство. Вони серйозно допомагали нам в оперативній роботі – номери прикриття й інші речі Аваков закривав. А тепер виходить, що ми воюємо з усіма, ми в цій історії втратили останнього союзника", – розповів співрозмовник у НАБУ.
У Авакова також підтвердили непублічну співпрацю з НАБУ. Зокрема Ситник два дні перед обшуками провів в Авакова, і вони домовлялись про варіант закону про антикорупційний суд.
Натомість Ситник у коментарі "Громадському" заявив, що не бачився з міністром внутрішніх справ напередодні затримання.
"Це неправда", - відповів він Громадському.
Водночас, за даними "Української правди", той факт, що Ситник сам розповів Авакову про обшуки, дуже обурив керівництво САП.
"Ну це ж ні в одні ворота не лізе! Коли готуються затримання Павловського, Ситник попереджає Полторака. Коли затримують сина – дзвонить Авакову. Як це можливо? Це таке у нас партнерство?" – обурився поінформований співрозмовник у САП.
Нагадаємо, що 31 жовтня детективи НАБУ прийшли з обшуком до сина голови МВС Арсена Авакова. Обшуки проходили в рамках досудового розслідування по рюкзаках, які міністерство закупило наприкінці 2014 – на початку 2015 року. Під час декількох обшуків були затримані троє підозрюваних: колишній заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар, син Авакова Олександр, а також підприємець Володимир Литвин.
Як повідомляли ЗМІ, в лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на 5 тисяч рюкзаків вартістю 14,5 мільйонів гривень та ПП "Плигачов" на 1 тисячу рюкзаків вартістю 2,1 мільйона гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.
Нагадаємо, що в лютому 2016 року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина Авакова Олександра обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чоботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за заздалегідь завищеною ціною.
Як відомо, навесні 2016 року НАБУ отримало в підслідність провадження щодо розкрадання у великих розмірах та зловживання службовим становищем у керівній структурі МВС при закупівлі за завищеною ціною шести тисяч тактичних рюкзаків для потреб підрозділів в АТО.
У вересні поточного року в інтерв'ю DT.UA директор НАБУ Артем Ситник розповів про те, що розслідування справи про "рюкзаки Авакова" поступово просувається. Так, співробітники бюро виконують і обговорюють вказівки САП. Крім того, і в прокуратурі присутні певні дискусії у цій справі, зазначив Ситник.
Про те, що НАБУ розслідує справу про "рюкзаки Авакова", Ситник говорив ще в березні 2016 року. Зокрема тоді агентство намагалося повністю перебрати на себе розслідування.