«Нам поки що не відомо: отимано ці гроші в результаті законних операцій чи ні», - заявив фон Белоу. Він уточнив, що якщо розслідування покаже, що кошти були отримані злочинним шляхом, то подальшу долю грошей вирішуватимуть «компетентні судові органи».
Швейцарське МЗС отримало інформацію про стан рахунків колишніх єгипетських чиновників і родичів Мубарака від банків, які мають у подібних випадках право встановлювати приналежність грошей.
Рахунки екс-глави Єгипту і його соратників у Швейцарії були заморожені вже за кілька годин після того, як Хосні Мубарак подав у відставку 11 лютого. Ця міра торкнулася всього 12 осіб: самого Мубарака, його найближчих родичів і чотирьох екс-міністрів.
15 лютого 2011 Єгипет попросив США й Євросоюз заморозити рахунки чиновників колишнього президента. Причому Франція і США повідомили, що в списку колишніх чиновників, який надіслала влада Єгипту, не згадано ні самого екс-президента, ні членів його родини.
У ході фінансового розгляду виявилося, що капітал Хосні Мубарака налічує 70 мільярдів доларів. Для порівняння, статки найбагатшої людини в США Біла Гейтса оцінюються в 54 мільярди доларів. І це при тому, що офіційна зарплата Мубарака становила 808 доларів на місяць.
Раніше голова Єврогрупи (організації країн єврозони) Жан-Клод Юнкер висловив готовність заморозити європейські рахунки Мубарака на прохання єгипетської влади.
У Швейцарії 1 лютого 2011, набрав чинності закон, який дозволяє без судового рішення повертати державам гроші, які награбували колишні керівники цих країн.
Швейцарія не входить ні до складу Євросоюзу, ні до складу Єврогрупи.
За матеріалами Лента.ru