Схвалюють публічну демонстрацію політиками своєї релігійності 10% українців

Поділитися
Схвалюють публічну демонстрацію політиками своєї релігійності 10% українців Візити до церкви на Різдво і Великдень можуть нашкодити політикам © president.gov.ua
Українці ходять до церкви на Великдень, Трійцю і Різдво. У ці ж дні туди приїжджають і політики.

У березні 2018 року лише 11% українців позитивно ставилися до публічної демонстрації політиками своєї релігійності, негативно - 52% респондентів, свідчать дані моніторингу Центру Разумкова.

Як зазначають соціологи, громадські оцінки цієї демонстрації стають все більш негативними: якщо в 2010 році про позитивне ставлення до такої демонстрації заявили 21% опитаних, у 2016 році - 16%, у 2017 році - 13%, то у 2018 році - 11%.

При цьому рівень негативного ставлення відчутно зріс: у 2010 році його висловили 40%, в 2018 році - 52% опитаних.

Центр Разумкова

Центр Разумкова проводить моніторинг релігійності українського суспільства з 2000 року. Останнє дослідження було проведено з 23 по 28 березня 2018 року за підтримки представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні. Дослідження проводилося у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій серед 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Як свідчать дані моніторингу Центру Разумкова, у березні 2018 року кількість громадян, які відвідують релігійні служби, що становить 58% і вона менше числа тих, хто визнає себе віруючими (72%). Українці в основному ходять до церкви на Великдень, Трійцю і Різдво. Частіше, ніж раз на тиждень, відвідують релігійні служби 4-5% віруючих. Близько половини – на великі свята.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі