«Слуги» підготують спеціальний законопроєкт з механізмом  використання грошей донорів? Результати опитування редакції

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
«Слуги» підготують спеціальний законопроєкт з механізмом  використання грошей донорів? Результати опитування редакції © Політична партія «Слуга Народу»
Наразі складається враження, що під дахом офісу президента створено гаманець, куди потечуть кошти донорів. При цьому лише 2% читачів Telegram-каналу ZN.UA довірили б гроші ОПУ і трохи більше Кабміну.

В створеній Національній раді з відновлення України від наслідків війни немає ні спеціалістів архітекторів, ні західних урбаністів. Зате там  є глава Офісу президента України Андрій Єрмак і прем'єр-міністр Денис Шмигаль на чолі, а також голова фінансового комітету ВРУ на позиції секретаря. Складається враження, що під дахом Офісу президента створено гаманець, куди потечуть кошти донорів. Водночас лише 2% читачів Telegram-каналу ZN.UA готові довірити гроші ОПУ і трохи більше Кабміну.

Яким  взагалі має бути прозорий механізм розподілу та контролю грошей міжнародних донорів на відновлення зруйнованої України? Хто має розподіляти та контролювати гроші? Про це ми запитали не тільки у голови правлячої партії, а й у читачів у спеціальному опитуванні.

«Мені здається, що ні для кого не секрет: президент, його офіс, парламент і Кабмін нині — єдиний організм, — виправдовує  позицію влади голова правлячої партії «Слуга народу» Олена Шуляк в інтерв’ю ZN.UA — І він показав себе як дуже дійовий. Певна річ, із виникненням необхідності він може посилюватися/посилюється необмеженою кількістю спеціалістів та інституцій. Тому особисто для мене нічого страшного в такій конфігурації немає. Особливо з урахуванням того, що головне — результат, який Національна рада, в підсумку, подасть на реалізацію. А парламент і уряд, уже в межах своїх повноважень, забезпечать його виконання».

При цьому голова партії зазначила, що розуміє наші побоювання.

«Але коли нам міжнародні інституції надаватимуть таку допомогу, то вони будуть співавторами механізму/процедури, за якими ця допомога розподілятиметься», - запевняє вона.

В той же час голова "Слуги народу" згодна з тим, що потрібна законодавча рамка роботи національного фонду.

«Оскільки зараз із нами хочуть працювати уряди й парламенти інших країн, міжнародні фонди та юридичні компанії, я впевнена, що ми скористаємося їхніми знаннями та досвідом. Для того, щоб підготувати такий законопроєкт і зняти всі запитання», - відповіла Шуляк.

Але навіть якщо влада піде на цей крок, залишається відкритим питання довіри українців до української влади як такої. З інтерактивного опитування очевидно, що об'єднавшись з владою у боротьбі з агресором, суспільство розуміє, які виклики чекають на країну після війни.

Так, 69 %  (із 1 707 тих, хто проголосував) читачів Telegram-каналу ZN.UA переконані, що усі процеси мають контролювати безпосередньо міжнародні донори, які виділятимуть гроші.

31%  вважають, що має бути створений спеціальний Фонд та прийнятий спеціальний закон із чіткою та прозорою процедурою.

6% тих хто проголосував, довіряють розпоряджатися фінансами Кабмін у рамках його конституційних повноважень.

И тільки 2% віддали право контролювати кошти президенту та його офіс, бо люди йому довіряють.

Саме в цій площині лежить питання довіри суспільства та західних партнерів до влади. Саме тут президент і його команда складатимете свій головний післявоєнний іспит. І оцінок ніхто натягувати не буде.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі