Президент України Володимир Зеленський указом №266/2022 створив Національну раду з відновлення України від наслідків війни. Згідно із долученим до указу положенням про Нацраду, це буде консультативно-дорадчий орган при президентові, основним завданням якої буде розробка плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку держави.
Так, Рада визначатиме пріоритети у відновленні і розбудові транспортної, медичної, соціальної, комунальної, виробничої інфраструктури та житла, інфраструктури енергетики, зв’язку, військової інфраструктури і військово-промислового комплексу, модернізацію та перезапуск економіки, заходи з подолання безробіття, підтримки сімей з дітьми, вразливих верств населення, осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах внаслідок війни, відновлення та збереження об’єктів культурної спадщини.
Також члени ради вказуватимуть на пріоритетні реформи, які потрібні будуть у воєнний і післявоєнний періоди.
Усі напрацьовані Радою пропозиції вноситимуть на розгляд та погодження президента, в тому числі і нові законопроєкти.
Для ефективної роботи рада може вимагати та отримувати необхідну їй документацію та інформацію від міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, а також залучати до участі у своїй роботі представників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, а також представників міжнародних організацій та незалежних експертів.
Рада утворюється у складі двох співголів Ради, секретаря та інших членів Ради, а склад Ради затверджуватиме президент. Співголовами Національної ради з відновлення призначено прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та керівника Офісу президента Андрія Єрмака, також до неї увійдуть усі міністри та віце-прем’єр-міністри, заступник голови Офісу президента, секретар Ради національної безпеки і оборони України, а також за згодою голова Національного банку України та голови шістнадцяти парламентських комітетів, як от голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, з питань економічного розвитку, з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів та інші.
Для належної роботи Ради та підготовки фахових пропозицій при Раді мають утворити двадцять три робочі групи, серед яких європейської інтеграції, аудиту збитків, понесених внаслідок війни, відновлення та розбудови інфраструктури, розвитку військово-промислового комплексу та інше, а також можуть бути створені нові групи та підгрупи.
«Склад робочої групи затверджується Радою за пропозицією її співголови. Рада також визначає завдання для відповідної робочої групи з урахуванням, зокрема, її спрямування. До складу робочої групи можуть входити як члени Ради, так і інші представники, зокрема представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, провідних вітчизняних та іноземних фахівців, експертів у відповідних сферах», - йдеться в положенні.
Рішення Рада прийматиме більшістю голосів присутніх на її засіданні членів Ради, а в разі рівного розподілу голосів голос головуючого на засіданні буде вирішальним.
При цьому зазначається, що діяльність Ради є відкритою і гласною.