Штайнмаєр визнав недосконалість Мінських домовленостей

Поділитися
Штайнмаєр визнав недосконалість Мінських домовленостей Штайнмайер сподівається на ОБСЄ у врегулюванні конфлікту в Донбасі © twiter/Germany in Greece
Глава МЗС ФРН сподівається, що ОБСЄ допоможе врегулювати конфлікт в Донбасі.

Сприяння реформам в Україні та врегулюванню конфлікту в Донбасі поряд із боротьбою за свободу слова та подолання всіх форм дискримінації є пріоритетними напрямками діяльності ОБСЄ у 2016 році.

Про це міністр закордонних справ Німеччини Фран-Вальтер Штайнмаєр заявив, виступаючи перед членами Комісії з безпеки та співробітництва в Європі у Вашингтоні у вівторок, 1 березня, передає "Укрінформ".

Очільник МЗС ФРН підкреслив, що Захід засуджує порушення Москвою норм міжнародного права, принципів і зобов'язань ОБСЄ та здійснює на Кремль економічний і політичний тиск.

Мінський формат діалогу має ряд недоліків, але він дозволив істотно знизити інтенсивність бойових дій в Донбасі, підкреслив дипломат.

"Результати Мінських угод далекі від досконалості. Ми як і раніше очікуємо повної реалізації їх положень усіма сторонами. Але я переконаний, що Мінські домовленості - найкращий шанс, щоб подолати цей конфлікт", – підкреслив Штайнмаєр. Він також висловив сподівання, що ОБСЄ, як "унікальна організація", допоможе не тільки врегулювати український конфлікт, але і дозволить наблизити розв'язання конфліктів в інших регіонах, зокрема, на Близькому Сході.

Читайте також: У МЗС ФРН розповіли, навіщо Штайнмайер їде до Києва

Як повідомлялося, Штайнмаєр сподівається на прогрес в імплементації Мінських угод після зустрічі "нормандської четвірки". Він повідомив, що "нормандська четвірка" буде використовувати інструменти ОБСЄ у врегулюванні ситуації з безпекою на європейському континенті, особливо в досягненні прогресу в реалізації домовленостей.

Раніше Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав не прикриватися ситуацією в Донбасі для виправдання відсутності роботи з підготовки закону про вибори.

Як повідомляв ZN.UA, перед зустріччю глав МЗС у нормандському форматі в Парижі, українська сторона ставить перед собою кілька цілей. План-максимум – гарантувати доступ ОБСЄ до всієї території Донбасу і домовитися про так званому "триступінчатому" її виході на українсько-російський кордон.

Водночас деякі експерти розкритикували останній візит Штайнмаєра в Україну і звернули увагу, що в спільній статті з Еро він так і не наважився назвати Росію агресором. А також на те, що замість того, щоб засудити порушення перемир'я з боку Москви, німецький і французький дипломати приїхати в Київ, щоб "відчитати" українців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі