Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав не прикриватися ситуацією в Донбасі для виправдання відсутності роботи з підготовки закону про вибори.
"Ситуація з безпекою не повинна бути виправданням того, що ми не працюємо над законом про вибори", - сказав він на спільній прес-конференції з міністрами закордонних справ України і Франції у вівторок в Києві.
Глава німецького МЗС підкреслив необхідність роботи як над законом про вибори, так і над модальностями їх проведення. Разом з тим, на думку Штайнмайера, жоден з пунктів Мінських домовленостей не втратив актуальності на цей момент.
"Ні один з аспектів Мінських домовленостей не втратив своєї актуальності... Ми дуже уважно стежимо за тим, в якій послідовності здійснюються окремі кроки Мінських домовленостей", - сказав він.
Міністр також підкреслив, що необхідно "підготувати наступний крок до переговорів" нормандської четвірки "в Парижі, до 3 березня, і працювати саме над питаннями підготовки виборів". При цьому глава МЗС Німеччини запевнив, що питання безпеки не зняті з порядку денного. "Про це ми говоримо з Росією і на позаминулому тижні ми говорили з Росією в Мюнхені", - додав він.
При цьому, варто відзначити, що європейські представники нормандського формату відійшли від вимог до України щодо невідкладного внесення змін в Конституцію про "особливий статус Донбасу", які до сих пір звучали від них на кожній зустрічі.
"Конституційні зміни - це частина мінських домовленостей, але їх логіка полягає в тому, щоб показати жителям Донбасу, що саме вони визначають, що і як робити на Донбасі. Але конституційні зміни не повинні легітимізувати тих, хто зараз перебуває при владі на Донбасі", - пояснив ситуацію, що склалася, глава МЗС Павло Клімкін.
Нагадаємо, ключовими умовами Мінських угод є припинення вогню і додержання режиму тиші, повний відвід важких озброєнь і підтвердження цього відводу СММ ОБСЄ, відновлення контролю над українсько-російським кордоном.
Раніше міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр, який представляє Німеччину в переговорах "нормандської четвірки" окреслив бачення німецькою стороною найбільш дієвих заходів з деескалації ситуації на сході України. Як першочергове завдання розглядається ухвалення закону про проведення виборів у Донбасі.
Зазначимо, що згідно з Мінськими домовленостями, надання Донбасу "особливого статусу"передбачається за допомогою ухвалення змін до Конституції. У запропонованому президентом Петром Порошенком проекті є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. (Як повідомляло DT.UA, сьогодні прийняття законів щодо ОРДЛО цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни. За інформацією джерел, Москва готова піти на відстрочення конституційного процесу в Україні, але висуває свої умови).
Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що безпеку виборів у Донбасі повинні забезпечити Євросоюз або ОБСЄ. За його словами, підготовка до виборів повинна передбачати скасування результатів виборів 2 листопада 2014 року на окупованих територіях Донбасу. У новомуголосуванні мають взяти участь українські партії, їх висвітленням повинні займатися українські ЗМІ, а у підготовці повинен брати участь український ЦВК.