"Ви маєте рацію, зараз не доводиться говорити про наявність умов для виборів, але це не означає, що ми не повинні працювати над ними", - визнав міністр, відповідаючи в залі ПАРЄ на питання керівника української делегації Володимира Ар'єва, повідомляє "Європейська правда".
Штайнмаєр наголосив, що необхідно продовжити роботу з цього напрямку.
"І я сподіваюся, у нас буде час і зусилля для того, щоб домовитися про закон, який дозволить проведення виборів", - додав він.
Також глава німецького Мзс знову підкреслив необхідність переговорів щодо політичного пакету "Мінська".
"В політичному пакеті – два або навіть три документи: закон про особливий статус, амністія і вибори...Так, в даний момент ми не можемо говорити про проведення виборів, але треба пам'ятати, що у нас також немає альтернативи Мінськими угодами", - підсумував він.
Разом з тим, президент Франції Франсуа Олланд вважає, пріоритетним питань проведення місцевих виборів, а не повернення Києву контролю за українсько-російським кордоном.
Як писав раніше у DT.UA Сергій Рахманін у статті "Крайній рік", Росія відобразила свій погляд на вибори в ОРДЛО у "дорожній карті", яка подається як спільний продукт Москви, Донецька і Луганська. Під час останніх мінських переговорів Києву в черговий раз запропонували підписати цей документ, на якому Москва вперто наполягає.
За його словами, російська "дорожня карта" виглядає як акт про капітуляцію України. Як пише Рахманін, за російською версією, вибори в ОРДЛО мають відбутися на мажоритарній основі. Особа, яка не проживала в "днр" і "лнр" останній рік, не має права висувати свою кандидатуру. Повноваження обраних органів не можуть бути достроково припинені протягом 4 років. Виборчкоми на виборах сформують місцеві. Києву "дозволять" делегувати в комісії по одному представникові, але без права обіймати посади голови або секретаря. Неблагонадійні, з погляду місцевої "влади", українські ЗМІ не можуть бути допущені до висвітлення кампанії. Забезпечення безпеки, а також "захист прав і свобод" запропоновано покласти на місцеві "суди, органи прокуратури і народної міліції". "Закон про особливий статус" з дня проведення виборів функціонує "у повному обсязі", після проведення виборів - "на постійній основі".