Олланд зазначив, що виконання Мінських домовленостей, на його думку, є єдиним шляхом для виходу з конфлікту. "Вже після виборів Україна повинна отримати контроль за кордоном", - заявив він, посилаючись на те, що саме такий порядок передбачений "Мінськом".
При цьому Олланд підкреслив, що мова не йде про проведення виборів за будь-яку ціну, цьому мають передувати дії інших сторін, в тому числі бойовиків, на яких впливає Росія". "В першу чергу припинення вогню, відведення зброї, роззброєння, але після цього - вибори", - сказав французький президент.
Відповідаючи на питання про те, чи можливе перетворення Донбасу на зону "замороженого конфлікту", президент Франції зазначив, що така перспектива є реальною.
"Треба повністю впровадити Мінськ, інакше ми отримаємо ще один" заморожений конфлікт ". І це буде не перший" заморожений конфлікт "у світі", - підкреслив він.
Трохи раніше Олланд вказав на дуже повільний прогрес щодо українського питання. А до цього стало відомо про те, що у Франції не впевнені в тому, чи відбудеться саміт "нормандської четвірки" 19 жовтня. Оскільки, як зазначалося, для проведення такого саміту потрібен "реальний прогрес" з ключових питань.
При цьому, повідомлялося, що Україна хоче на зустрічі "нормандської четвірки" прийняти дорожню карту виконання Мінських угод.
Раніше посол РФ Олександр Орлов заявляв, що зустріч лідерів "нормандської четвірки" пройде в Берліні на запрошення канцлера Німеччини Ангели Меркель.
Раніше DT.UA повідомляло, що досягнута попередня домовленість про зустрічі лідерів нормандської четвірки. За інформацією дипломатичних джерел, саміт 19 жовтня став можливий через наполегливе прохання канцлера Німеччини Ангели Меркель. Президенти Франції Франсуа Олланд, України Петро Порошенко і Росії Володимир Путін вже дали згоду. Зустріч може пройти в Берліні.
За даними дипломатів, 10 жовтня відбулися консультації експертів-юристів, уповноважених главами чотирьох країн. Темою обговорення стали два питання: в першу чергу закон про вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також закон про особливий статус Донбасу. Завданням експертів була чергова спроба відомості двох основних концепцій цих законів воєдино.
14 жовтня в Мінську на рівні радників глав чотирьох держав обговорення цих питань буде продовжено. Україну представлятиме заступник глави адміністрації президента Костянтин Єлісєєв, Росію - помічник президента РФ Владислав Сурков.