Кабінет міністрів України визначив десять пріоритетних напрямків у своїй роботі протягом 2023 року. Їх оголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду у вівторок, 3 січня.
"Ми всі безперервно працюємо над тим, аби цей рік став роком нашої перемоги. Ми заходимо в цей рік із чітким розумінням, як протистояти ворогу, як забезпечити фронт та утримати тил. Ми маємо залишатися єдиними та продовжувати діяти як єдине ціле", – наголосив він на початку промови.
Згодом Шмигаль назвав такі пріоритети:
- Забезпечення армії та її зміцнення, посилення оборони й безпеки шляхом розбудови відповідної інфраструктури (включаючи укриття), впровадження додаткових заходів перевірки в громадських місцях, урегулювання обігу зброї, а також запуску нових програм виробництва й закупівлі озброєнь і техніки.
- Інтеграція України в Європейський Союз, зокрема проведення переговорів про членство, і НАТО.
- Енергетичний фронт, у тому числі успішне завершення опалювального сезону, відновлення пошкодженої енергосистеми, забезпечення безперебійної роботи критичної інфраструктури, покращення безпеки енергооб’єктів і зелена трансформація.
- Відновлення України, першим пріоритетом у якій стане житло українців, а також будівництво і ремонт громадських будівель та критичної інфраструктури.
- Макрофінансова стабільність і програми підтримки бізнесу, включаючи залучення коштів від партнерів для фінансування дефіциту бюджету.
- Ветеранська політика, яка полягатиме в "можливостях і повазі для ветеранів" та включатиме, зокрема, забезпечення можливістю перенавчання, підтримкою бізнесу, житлом і психологічною допомогою.
- Освіта, утому числі забезпечення безпеки учасників навчального процесу, удосконалення дистанційного формату, створення інструментів асинхронного навчання, надання доступу до швидкісного інтернету і продовження реформи "Нової української школи".
- Продовження реформи децентралізації, зокрема шляхом введення інститутів префектів та змін до Конституції України після завершення війни.
- Впровадження обов’язкового пенсійного накопичення і реформа Фондового ринку та ринку капіталів – спрямування коштів на рахунки за рахунок внесків роботодавців, держави і добровільних від громадян.
- Реформа управління держвласністю та реформа державного управління. Йдеться, наприклад, про продовження курсу на приватизацію, але збереження активної ролі держави в чутливих для безпеки секторах, створення єдиних держкомпаній у сфері трьох стратегічних ресурсів (землі, води та лісів), зменшення кількості чиновників і розвиток діджиталізації.
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що мета України полягає в тому, щоб відповідати критеріям вступу до Євросоюзу вже до кінця 2024 року.