Шмигаль пояснив гальмування 300% виплат для медиків

Поділитися
Шмигаль пояснив гальмування 300% виплат для медиків Шмигаль каже, гроші є, але гальмуються на місцевому рівні
Президент запевняв, що здійснити їх заважає "юридична колізія", прем'єр каже, винна місцева влада.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, чому не всі українські медики отримали обіцяну 300% доплату за лікування пацієнтів з новою коронавірусною інфекцією.

Виступаючи у Верховній Раді під час години запитань до уряду, Шмигаль наголосив на тому, що фінансування на ці потреби виділили. А те, що медики не отримали грошей – мовляв, винна влада на місцях.

"Уряд ще минулого місяця перерахував всі необхідні кошти в регіони. Замість того, щоб забезпечити лікарів доплатами, розпочалось якесь незрозуміле перекидання папірцями і гальмування процесів...На сьогодні доплати здійснені за березень, і в даний момент відбувається нарахування доплат за квітень. Всі області мають однакові умови, інструкції", - заявив прем'єр.

За його словами, неприпустимо, щоб лише декілька областей виплатили відповідні доплати, а інші – ні. Зараз питання перебуває на контролі президента Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра охорони здоров'я Максима Степанова. Паралельно його контролює Державна служба з питань праці.

"Ще минулого тижня було дане доручення міністру охорони здоров'я Максиму Степанову прозвітувати по кожній області, по кожній лікарні, які мають отримати 300% цих доплат", - зазначив він.

За словами Шмигаля, МОЗ підготував "поіменний список" лікарень, які мали отримали кошти, звіт міністерства заслухають в уряді.

Читайте також: Прем'єр-міністр пояснив, чому медики досі не отримали обіцяні 300-відсоткові виплати

Нагадаємо, 6 травня очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що кошти для виплат перераховано на місця, а гальмує виплати місцева влада. Таку ж позицію напередодні озвучив президент Володимир Зеленський під час наради з головами ОДА.

"Виникла юридична колізія щодо виплати надбавок за березень. У зв'язку з цим багато регіонів керувалися наказом Міністерства соціальної політики від 2003 року, згідно з яким надбавки нараховувалися за погодинну роботу. У той же час виплати за квітень відбуваються за іншою формулою – на підставі підписаних договорів з Національною службою здоров'я України", - наголосив голова держави.

Чому так сталося? Виникла плутанина з тим, на яку законодавчу базу орієнтуватися при розрахунках – на старий наказ Мінсоцполітики №127 або на кілька нових законів, де про таку доплату йдеться по-різному.

"Десь йдеться про доплати лише медпрацівникам, десь- медпрацівникам та іншим працівникам медустанов. Десь – про 200%, а десь- про 300%. Закони приймалися пулами. І десь пропонувалося розраховувати доплату від зарплати, а десь – від окладу. Але у комунальних неприбуткових підприємств, якими стали медустанови, щоб зайти в реформу, немає окладів. До того ж, МОЗ не дав інструкції, як розгортається мережа установ по COVID-19. Якщо простими словами, то тільки 28 квітня написали, що людей ушпиталюють неправильно", - зазначає редакторка відділу соціум ZN.UA Алла Котляр.

І ще штрих. Є бюджетна програма підтримки медустанов. Таких як будинки дитини, МСЕК, бази спецпоставок тощо. Бюджетним кодексом чітко визначено їх перелік.

На цю програму у державному бюджеті було закладено 1 млрд 450 млн грн. Згодом у неї додали кошти на дофінансування медустанов, які "просіли" при укладанні контрактів із НСЗУ. З Програми медичних гарантій і бюджетної програми "Громадське здоров'я і заходи боротьби з епідеміями" було знято на це, а також на підтримку інсулінової програми, загалом 1 757 557 000 грн.

Постанову Кабміну №250 було прийнято 25 березня 2020 року. Вже в квітні гроші пішли в регіони. 15 квітня Постановою Кабміну №285, без збільшення суми фінансування, до Постанови №250 додали пункт, що кошти, отримані з цієї субвенції, можна також використовувати на виплату доплат за COVID-19 за березень. Як відомо, МОЗ збирався попросити на це додаткове фінансування у Мінфіну. Але на сьогодні ця субвенція залишилася в тій самій сумі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі