Заступниця державного секретаря США Венді Шерман, яка представляла Штати на переговорах з РФ у Женеві, зустрілася з генсекретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, про що сама повідомила у Twitter. Зустріч відбулася напередодні Ради НАТО-Росія.
«Єнс Столтенберг і я зустрілися, щоб обговорити завтрашню Раду НАТО-Росія та необхідність дій Росії для деескалації напруженості. Ми підтвердили єдиний підхід НАТО до Росії, балансуючи між стримуванням і діалогом, і підкреслили нашу непохитну підтримку України», – написала Шерман.
.@jensstoltenberg and I met to discuss tomorrow’s NATO-Russia Council and the need for Russian actions to de-escalate tensions. We affirmed a unified @NATO approach toward Russia balancing deterrence and dialogue, and stressed our unwavering support for Ukraine. pic.twitter.com/SOVNeLb4CY
— Wendy R. Sherman (@DeputySecState) January 11, 2022
Вона також зазначила, що поінформувала Раду НАТО про вчорашні дискусії з Росією під час діалогу зі стратегічної стабільності в Женеві.
«Сполучені Штати віддані співпраці з нашими союзниками та партнерами, щоб закликати до деескалації та реагувати на кризу безпеки, спричинену Росією», – додала Шерман.
I briefed the North Atlantic Council on yesterday’s discussions with Russia at the Strategic Stability Dialogue in Geneva. The United States is committed to working in lockstep with our Allies and partners to urge de-escalation and respond to the security crisis caused by Russia. pic.twitter.com/RKKIJ1IUbE
— Wendy R. Sherman (@DeputySecState) January 11, 2022
Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки. Делегації очолювали заступниця державного секретаря США Венді Шерман та заступник голови МЗС РФ Сєргєй Рябков. Після закінчення переговорів Шерман заявила, що США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни. Своєю чергою Рябков заявив, що переговори зі США щодо гарантій безпеки в Женеві були складними та професійними, «без спроб обійти гострі кути».
12 та 13 січня Росія проведе переговори з НАТО та ОБСЄ.
Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки». У Москві намалювали свою «формулу нового світу» і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього. Втрачена на великій шахівниці ініціатива дорого обходиться учасникам гри всього через кілька ходів. Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну».