Сам факт переговорів цього тижня Росії зі США, ОБСЄ та НАТО є перемогою російського президента Владіміра Путіна. Щоправда, не глобальною, а ситуативною, вважає ексглава МЗС України Павло Клімкін.
"Путін поки що добився ситуативної перемоги. Це не глобальна перемога, а ситуативна: тобто самі ці переговори, які відбуваються вже формально як такі. Тобто не можна сказати, що вони проходять під столом. Він має важелі, як ці переговори продовжувати: зокрема війська та озброєння навколо наших кордонів, або зараз війська ОДКБ на території Казахстану. Таким чином, цей переговорний процес може затягнутися", — зазначив він в ефірі Свобода. Live на "Радіо Свобода".
Клімкін також переконаний, що під час переговорів Росії та НАТО представники Альянсу не здадуть інтересів України.
"Будь-які серйозні рішення ухвалюватимуться на політичному рівні. Тому давайте не ставитися до цих переговорів як до таких, які здатні забезпечити прорив або зміну реальності", — резюмував він.
Нагадаємо, 10 січня відбулися 8-годинні переговори США та Росії щодо так званих "гарантій безпеки". У РФ заявили, що вони були складними та професійними, "без спроб обійти гострі кути". В американському Держдепартаменті, в свою чергу, додали, що Вашингтон запропонував Москві провести подальші двосторонні консультації незабаром.
12 та 13 січня Росія проведе переговори з НАТО та ОБСЄ.
Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про "гарантії безпеки". У Москві намалювали свою "формулу нового світу" і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього. Втрачена на великій шахівниці ініціатива дорого обходиться учасникам гри всього через кілька ходів. Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну".