Ще одна країна підтримала Україну на шляху до НАТО: укладено декларацію

Поділитися
До НАТО зараз входять 30 країн, і нашим дипломатам треба переконати їх усіх у важливості прийняття до себе України.

Словенія офіційно підтримала євроатлантичну інтеграцію України, зокрема зусилля нашої держави з впровадження стандартів НАТО - це зафіксували у Спільній декларації, яку 31 березня підписали президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб, повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква у Facebook.

"Щиро вдячні за чітку позицію Словенії щодо підтримки набуття Україною членства в НАТО! Сильно і без вагань! Продовжуємо дипломатичний марафон з укладення декларацій про підтримку України та наших євроатлантичних прагнень – Словенія стала дев’ятою країною, з якою укладені подібні документи (після Чехії, Бельгії, Чорногорії, Литви, Польщі, Італії, Латвії та Ісландії)", - розказав Жовква.

Що ще зазначено у декларації:

  • Україна та Словенія готові докладати усіх необхідних зусиль для подолання викликів, які несе російська агресія для безпеки всієї Європи. Словенія обіцяє незмінну політичну підтримку та практичну всебічну допомогу для посилення безпеки та оборонних спроможностей України;
  • Україна має право самостійно обирати власний шлях та механізми безпеки;
  • Україна робить значний внесок у євроатлантичну безпеку своїм протистоянням російській агресії.

Словенія також підтримала Формули миру президента Зеленського, що базується на повазі до суверенітету і територіальної цілісності України, та скликання відповідного Глобального саміту.

Важливим елементом Спільної заяви Зеленського і Голоба є підтримка двох країн притягнення до відповідальності за воєнні та інші злочини, пов’язані з агресивною війною РФ, та створення спецтрибуналу для засудження злочину агресії проти України, зазначає Жовква.

Словенія пообіцяла сприяти відбудові та швидкому відновленню України, зокрема шляхом реалізації проєктів у Житомирській та Харківській областях.

"Окрему увагу було приділено підтримці Словенією руху України до повноправного членства у Європейському Союзі та якнайшвидшому початку нашою країною переговорів про вступ", - додав чиновник.

Раніше Euronews називав кілька причин, чому Україна навряд чи стане членом НАТО найближчим часом. Успішна робота наших дипломатів починає піддавати сумніву деякі з цих причин, зокрема те, що нібито "важко змусити всіх членів НАТО підтримати заявку України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі