Голова правління громадської організації "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін вніс до своєї електронної декларації за 2017 рік понад 950 тисяч гривень доходів.
Минулого року Шабунін отримав у ЦПК більш 842 тисяч гривень зарплати, 31,5 тисячі гривень гонорару у представництві Фонду їм. Фрідріха Еберта в Україні, 15410 гривень гонорару від громадської організації "Спільнота Львівської бізнес-школи", 9850 гривень виплат від "Міждисциплінарного науково-освітнього ЦПК".
Крім того, голова ЦПК задекларував задекларував 44 тисячі гривень компенсації від Програми розвитку ООН в Україні за участь у пленарному засіданні Організації економічного співробітництва та розвитку, а також 10 тисяч гривень державної допомоги при народженні дитини.
У лютому 2016 року у Шабуніна виникли зобов'язання перед ТОВ "Малбері Хауз" на суму 1 млн 369 тисяч гривень за договором про постачання набору матеріалів для будинку.
У березні 2017 року декларант заплатив 279 тисяч гривень в рахунок основної суми взятого кредиту у ТОВ "Хавва" (в рамках договору про постачання матеріалів для будинку), а в грудні заплатид 403 тисячі ТОВ "Малбері Хауз" (в рамках договору підряду на будівництво).
Крім того, Шабунін зазначив у декларації права на "гамівну сорочку, придбану для екс-генпрокурора Віктора Шокіна і збережену для діючого генпрокурора", і книгу Euromaidan History in the Making з автографом автора ідеї Володимира Кадигроба.
Дружина голови ЦПК Олена Шабуніна в лютому 2017 року взяла в борг 279 тисяч гривень.
Разом із чоловіком вона володіє будинком у Гнідині Бориспільського району Київської області площею 122,8 квадратних метра вартістю понад 2 мільйона гривень, а також земельною ділянкою площею 582 квадратних метра. Ділянка і будинок були придбані в 2014 і 2016 роках відповідно.
Подружжя Шабуніних з травня 2013 року користується за дорученням автомобілем Mitsubishi Lancer 2008 року випуску.
Віталій є кінцевим бенефіціаром ГО "Центр протидії корупції", а Олена – громадської організації "Сімейний клуб".
Нагадаємо, у березні 2017 року Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларацій. Проте під час розгляду у другому читанні у законопроект були внесені суттєві правки.
Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.
Венеціанська комісія рекомендувала Україні скасувати цю норму до 1 квітня 2018 року.
Президент України Петро Порошенко неодноразово заявляв про необхідність її скасування.
Однак 22 березня Верховна Рада не змогла розглянути законопроекти про відтемрінування або скасування е-декларування для представників антикорупційних громадських організацій.
У зв'язку з цим єврокомісар Йоганнес Ган заявив, що влада не виконала свої зобов'язання, зазначивши, що обов'язкове декларування для громадських активістів "суперечить європейським прагненням України".
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Леменова "Марлезонський балет: е-декларування для антикорупціонерів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".