Серед усіх країн Євросоюзу є консенсус щодо запровадження жорстких санкцій проти РФ – Стефанішина

Поділитися
Проте, за словами Ольги Стефанішиної, ще тривають дискусії щодо обсягу таких санкцій та етапності їх запровадження.

Серед усіх країн Європейського союзу є консенсус щодо запровадження жорстких санкцій проти Росії, заявила віцепрем'єр-міністерка із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Серед усіх країн ЄС точно є консенсус щодо запровадження санкцій і що вони мають бути жорсткими. Водночас звичайно, продовжуються дискусії щодо обсягу таких обмежень та етапності їхнього запровадження. Відключення від системи SWIFT – це один із найжорсткіших кроків», – наголосила Стефанішина.

За її словами, важливим було ухвалення резолюції Європарламенту, в якій передбачено необхідність запровадження санкцій проти вищого офіцерського складу Росії, а також найближчого оточення російського президента Владіміра Путіна та їхніх сімей. Крім того, передбачено відключення в РФ банківських інструментів, як, наприклад, SWIFT.

«Тобто це вже певна директива для інших європейських інституцій, які формують обсяг цих санкцій», – пояснила віцепрем'єрка.

При цьому Стефанішина заявила, що демократична та розвинена Україна у Євросоюзі та НАТО – це найбільші санкції проти Кремля.

«На пресконференції Путін багато говорив про нерозширення НАТО і що він не хоче, щоб російський народ щодня оглядався на Україну та дивився, яке нове озброєння розміщене в Україні. Я думаю, що найнебезпечнішим озброєнням України є український народ, який прагне європейської та євроатлантичної інтеграції та обрав шлях демократії. Демократична та розвинена Україна в ЄС та НАТО – це найбільші санкції проти Кремля, це те, що справді вплине на кожного громадянина Росії», – заявила Стефанишина.

Нагадаємо, Путін відмовився давати гарантії не нападати на Україну, військами, які Кремль зосередив біля українських кордонів та в окупованому Криму. Він також заявив, що подальший рух НАТО на схід є неприйнятним для РФ.

Перед цим у МЗС РФ виступили проти участі України у переговорах із США та НАТО щодо гарантій безпеки. Москва «не бачить» необхідності участі України в переговорах, які прямо стосуються України. Москва знову загрожує ескалацією, якщо НАТО відправить військових до України.

Виконання політичної частини мінських домовленостей зруйнує Україну. Детальніше читайте у статті Тетяни Силіної «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі