Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідний законопроєкт у третьому завершальному читанні отримав одностайну підтримку депутатів.
"Метою цього законопроєкту є вшанування пам'яті мільйонів українців та інших, хто загинув під час Голодомору, а також нагадування про Голодомор та інші злочини проти людяності", - йдеться у тексті законопроєкту.
На розгляд провінційного парламенту його вніс глава фракції Партії зелених Ендрю Вівер. Аби ухвалити документ, депутатам знадобилося менше тижня.
Законопроєкт набуде чинності одразу після його схвалення лейтенантом-губернатором Британської Колумбії, що очікується вже у четвер.
Відповідно до документа, четверта субота листопада у Британській Колумбії оголошується Днем пам'яті жертв Українського голоду й геноциду (Голодомору).
Канада на державному рівні визнала Голодомор актом геноциду у 2008 році. Відтоді країна щороку вшановує День пам'яті жертв голодоморів. На провінційному рівні Голодомор визнали у шести із 13 провінцій та територій Канади.
Міністерство закордонних справ Німеччини запропонувало відхилити петицію про визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років геноцидом. Аргументи МЗС полягають у тому, що поняття геноцид не було визначено до 1951 року.
Навіть якщо депутати запропонують голосувати за петицію в Бундестазі окремим пунктом, найімовірніше, потрібної кількості голосів не набереться.