У Миколаєві вбито відомого вченого-дослідника Голодомору

Поділитися
У Миколаєві вбито відомого вченого-дослідника Голодомору Шитюка вбили ударом ножа у спину © Олексій Савченко/Youtube
Голова Миколаївської ОДА не виключив "російський слід" у справі про вбивство Миколи Шитюка.

У Миколаєві невідомі у суботу, 1 вересня, зарізали професора Миколаївського національного університету імені Сухомлинського, академіка Миколу Шитюка, повідомляють "Новини-N" із посиланням на джерело в прокуратурі. Шитюк був одним з найбільш авторитетних дослідників Голодомору 1932-1933 років.

За даними журналістів, вбитого вченого знайшла власниця зйомної квартири, розташованої в будинку на 3-ій Слободській вулиці.

"Жінка, яка здала йому квартиру на три години, після того, як час сплив, почала дзвонити своєму орендарю, однак його телефон не відповідав. Коли вона приїхала на квартиру, то виявила квартиранта з ножем у спині без ознак життя", - йдеться в повідомленні.

На місці події працює оперативно-слідча група поліції, тіло Шитюка відправлено на медико-судову експертизу. Слідство встановить, з якою метою загиблий опинився на орендованій квартирі і що саме там сталося.

Губернатор Миколаївської області Олексій Савченко не виключив того, що в розслідуванні вбивства вченого може з'явитися "російський слід".

"Микола Миколайович присвятив себе дослідженням теми знищення української нації тоталітарним радянським режимом. Він працював над вивченням фактів масових репресій проти населення півдня України, старанно обробляв тисячі архівних слідчо-кримінальних справ проти українців, незаконно репресованих у ті часи. З огляду на його внесок у розвпорошення міфів радянської імперії, я б не відкидав версію з російським слідом у трагічній смерті справжнього патріота України", - пише Савченко на своїй сторінці в Facebook.

Професор Шитюк був одним з найбільш відомих в Україні та за її межами дослідників Голодомору, автором понад 200 наукових праць, опублікованих у нашій країні та за кордоном.

Вчений працював у складі редакційно-видавничої групи "Реабілітовані історією" при Миколаївській ОДА. У її складі встановлював обставини і відомості про жертв Голодомору 1932-1933 років у Миколаївській області.

З 2008 року обіймав посаду директора навчально-наукового інституту історії, політології та права Миколаївського національного університету імені Сухомлинського.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі