Спеціалізована антикорупційна прокуратура у серпні 2018 року цікавилася детальною інформацією про всіх членів Кабінету міністрів Володимира Гройсмана, в тому числі виконуючих обов'язки та заступників міністра. Про це йдеться у листі заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимира Кривенка, який поширив голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський.
Як зазначає "Економічна правда", САП просила Кабмін надати інформацію щодо призначених з січня 2016 року по кінець серпня 2018 року виконуючих обов'язки міністрів, перших заступників, заступників міністрів, секретарів Кабміну та їх заступників.
Окрім особистих даних, САП просила номери наказів про призначення і актуальну інформацію, чи ще працюють ці люди на вказаних посадах. Прокурори також потребували інформацію щодо звільнених з вказаних посад осіб впродовж того ж періоду. Кабмін також мав вказати підстави, чому посадовці були звільнені, та надати номери наказів про звільнення.
Такі ж дані САП просила надати щодо керівників органів центральної виконавчої влади, які не є членами Кабміну, та їх заступників.
"Таким чином САП шукає фігурантів кримінальних проваджень через подані із запізненням декларації чи зміни до них", - вважає Канєвський.
Нагадаємо, вранці 13 вересня детективи НАБУ вручилиміністру інфраструктури Володимиру Омеляну повідомлення про підозру у незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації. За даними слідства, чиновник з 1 січня 2000 року по 26 квітня 2018 року отримав 2,17 млн гривень офіційного доходу, тоді як витрати у період з 2008 по квітень 2015 року склали щонайменше 3,45 млн гривень.
У свою чергу Омелян називає підозру політично вмотивованою та пов'язує її з проведеними ним реформами, передвиборною кампанією, яка розпочинається, і справою стосовно екс-депутата від "Народного фронту" Миколи Мартиненка, яку веде НАБУ.