У п'ятницю, 18 березня, президенти Польщі та Угорщини Анджей Дуда і Янош Адер під час спільної прес-конференції заявили, що санкції проти Росії може бути відмінений тільки після виконання Москвою Мінських угод.
""Санкції (проти РФ – ред.) не є інструментом розваги, а юридичним інструментом, який є загалом м'якою і мирною відповіддю на порушення міжнародного права. Дискутуючи, чи санкції й надалі є обгрунтованими чи ні, треба подивитися, чи змінилася підстава їх введення. Це те, про що говорив президент Адер: чи також і російська сторона дотримується Мінських домовленостей. Лише з такої точки зору має розглядатися питання відміни санкцій, а не з позиції "business as usual", - сказав Дуда.
У свою чергу, президент Угорщини відзначив, що головним є виконання сторонами Мінських угод. За його словами, в питанні вирішення російсько-українського конфлікту дуже важлива єдність Євросоюзу.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.
У березні США продовжили санкції проти РФ ще на рік.