Саакашвілі скуштував свої ж "ліки" на смак - FT

Поділитися
Саакашвілі скуштував свої ж "ліки" на смак - FT Саакашвілі теж думав над тим, щоб позбавити громадянства політичних опонентів.
Після позбавлення українського громадянства політичне майбутнє грузинського екс-президента не визначене.

Більше десятиліття Михеіл Саакашвілі був символом боротьби на задньому дворі Росії і прикладом тяжко здобутого політичного успіху в регіоні, який прославився жорсткою боротьбою суперників.

Хитрий колишній президент Грузії апелював до виборців і західних лідерів за допомогою своїх ораторських здібностей, стабільно декларуючи проринкові, проамериканські і антиросійські погляди. Він це робив спочатку в якості лідера рідної країни, а потім як політик в Україні.

Але новини про те, що 49-річного поліглота з американською освітою позбавили українського громадянства, можують означати, що його непроста політична кар'єра несподівано добігає кінця.

Про це на сторінках Financial Times пише оглядач Роман Олеарчик, додаючи, що, як не дивно, але політичний шлях Саакашвілі обірвали не вороги в Москві, а його прозахідний союзник - "український олігарх" Петро Порошенко.

"Він надзвичайна, талановита політична тварина", - сказав виконавчий директор компанії APCO Томас Еймонд-Ларітаз, який був радником Саакашвілі.

"Міша скуштував власних ліків", - додав він.

Еймонд-Ларітаз додав, що з одного боку, те, що Саакашвілі зробив на фронті реформ у Грузії, варте відзнаки.

"Він звільнив торгівлю, позбувся божевільної бюрократичної системи, яка досі існує в Україні. Але він керував Грузією так, ніби вона була його приватною власністю, стискаючи демократичний процес", - пояснив експерт.

Оглядач зауважує, що після позбавлення громадянства Саакашвіді деякі опозиційні політики в Україні стали на його захист. Хоча екс-президент Грузії не користувався популярністю в українського істеблішменту. Автор нагадує, як міністр МВС Арсен Аваков кинув у Саакашвілі склянкою, вигукнувши: "Забирайся з моєї країни". А екс-прем'єр-міністр Арсеній Яценюк називав його "клоуном", якого запросили в Україну "працювати, а не влаштовувати політичні інтриги".

Перебування Саакашвілі на посаді президента Грузії також завершилося сутичкою з впливовим олігархом. Низка суперечок з Бідзіною Іванішвілі, який заробив свої статки в Росії, привели до створення опозиційного руху, який усунув Саакшвілі від влади на виборах. Нова влада в Грузії відкрила низку справ проти екс-президента, позбавила його громадянства і змусила тікати з країни. За іронією долі, сам Саакашвілі теж думав усунути Іванішвілі, позбавивши його грузинського громадянства.

26 липня в Державній міграційній службі України повідомили, що президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Міхеіла Саакашвілі громадянства. Підставою для рішення стало те, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті, що перебуває в розшуку на батьківщині.

Запит до Генпрокуратури з приводу українського громадянства Саакашвілі направив депутат від "Радикальної партії Андрій Лозовий, а ГПУ відправила його до ДМС.

Президент України Петро Порошенко надав Міхеілу Саакашвілі українське громадянство указом від 30 травня 2015 року. У той же день Саакашвілі був призначений головою Одеської облдержадміністрації.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі