Прецедент з Саакашвілі може бути використаний для перешкоджання боротьбі з корупцією в Україні - NYT

Поділитися
Прецедент з Саакашвілі може бути використаний для перешкоджання боротьбі з корупцією в Україні - NYT Слідом за Саакашвілі можуть позбавити українського громадянства й інших грузинів. © un24.in.ua
Інші грузини, які працюють в антикорупційних відомствах, теж можуть втратити громадянство слідом за грузинським екс-президентом.

Колись Петро Поршенко і Михеіл Саакашвілі були союзниками, які протистоять Кремлю. Екс-президент Грузії навіть наважився іммігрувати в Україну, щоб стати головою обладміністрації.

Але з того часу, їхні відносини настільки зіпсувалися, що Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства, лишивши його без жодного.

Про це пише лояльне до Демократичної партії видання New York Times, додаючи, що конфлікт між ними пов'язаний з боротьбою проти корупції.

Видання зауважує, що після революції в 2014 році і повалення проросійського режиму, Саакашвілі і близько десятка колишніх грузинських чиновників з досвідом антикорупційної діяльності переїхали в Україну, щоб працювати з новим урядом. Але згодом Саакашвілі почав критикувати Київ за те, що він надто мало робить для боротьби з хабарництвом. Він пішов у відставку і заснував опозиційний рух, зіпсувавши відносини з Порошенком. Останній кілька днів тому позбавив колишнього грузинського союзника українського громадянства.

Видання зауважує, що прецедент з Саакашвілі може нашкодити антикорупційному процесу в Україні. Грузини, які в 2014 році приєдналися до українського уряду, були потужною силою, яка за кулісами працювала над подоланням заплутаної бюрократії. Згідно з вимогою українського законодавства, вони відмовилися від громадянства Грузії і прийняли українське. Але розпорядження Порошенка створило прецедент, який відкриває шлях для позбавлення громадянства і усунення з посад інших грузинів.

Один з таких чиновників, який може повторити долю Саакашвілі - це юрист і заступник директора НАБУ Гізо Углава. Видання пише, що бюро, в якому він працює, веде напружену боротьбу з адміністрацією Порошенка. Український президент не може звільнити керівників відомства, оскільки воно було створене на вимогу МВФ. Але його адміністрація може тепер піти іншим шляхом.

26 липня в Державній міграційній службі України повідомили, що президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Міхеіла Саакашвілі громадянства. Підставою для рішення стало те, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті, що перебуває в розшуку на батьківщині.

Запит до Генпрокуратури з приводу українського громадянства Саакашвілі направив депутат від "Радикальної партії Андрій Лозовий, а ГПУ відправила його до ДМС.

Президент України Петро Порошенко надав Міхеілу Саакашвілі українське громадянство указом від 30 травня 2015 року. У той же день Саакашвілі був призначений головою Одеської облдержадміністрації.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі