"Якщо би був п'ятий член Агентства, і якщо б їм був Віктор Чумак, у нас би вже була автоматизована система перевірки декларацій. Ми вже перевірили 100 000 декларацій, а то й більше. Були б відкриті ряд кримінальних проваджень за нашими матеріалами", – заявив Рябошапка в ефірі телеканалу ZIK ввечері в п'ятницю, 9 червня.
За його словами, НАЗК могло б стати "чудовим партнером" у боротьбі з корупцією для НАБУ, що дозволило б відкрити ряд кримінальних проваджень щодо міністрів, суддів і посадових "осіб рівня голови ДФС Романа Насирова або екс-депутата Микола Мартиненка".
Однак, на сьогоднішній день НАЗК направило матеріали відносно близько 20 осіб до ГПУ, САП, НАБУ і поліцію.
Рябошапка підкреслив, що ефективність співпраці НАЗК і НАБУ зможе зрости лише в разі "перезавантаження" Нацагенства.
Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду 29 березня порадив всім членам НАЗК написати заяви про відставку у зв'язку з тяганиною в налагодженні роботи Реєстру електронних декларацій. 7 квітня Міністерство юстиції України презентувало законопроект про перезавантаження роботи НАЗК.
На засіданні НАЗК 26 травня розглядалося питання про відставку голови НАЗК Наталії Корчак, але рішення так і не було прийнято. Відставку Корчак підтримали тільки Радецький та Рябошапка. При цьому сам Радецький висловив готовність піти у відставку. Однак, за його словами, він побоюється, що після його відходу роботу з аналізу е-декларацій буде зірвано.
Читайте інтерв'ю Руслана Радецького DT.UA у матеріалі Валентини Самар "НАЗК. Зміна "смотрящих"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".