«Роскомнадзор», який займається цензурою в Росії, заявив, що якщо компанії Apple і Google відмовляться видаляти додаток «Навальний» з магазинів App Store і Google Play, це розцінюватиметься як втручання в російські вибори, повідомляє російський «Інтерфакс».
Крім того, компаніям погрожують штрафом до 4 мільйонів рублів (1,5 млн грн).
Регулятор направив звернення до американських компаній на вимогу Генпрокуратури РФ на тій підставі, що «Фонд боротьби з корупцією Навального» оголошений «екстремістською організацією». 31 серпня фонд припинив свою діяльність у Росії як юридична особа.
У липні «Роскомнадзор» почав блокувати сайт опозиціонера Олексія Навального і ще майже 50 ресурсів, пов'язаних з ним.
Олексія Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за порушення умов випробувального терміну у справі про шахрайство щодо компанії «Ів Роше» (він проходив курс лікування і реабілітації у Німеччині після того, як російські спецслужби отруїли його бойовою речовиною «Новічок»). З терміну виключили 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер має провести в колонії загального режиму 2 роки і 8 місяців. 15 березня Навального етапували до колонії у Покрові.
У червні Мосміськсуд оголосив «Фонд боротьби з корупцією» та інші організації Навального екстремістськими, соратникам опозиціонера заборонили брати участь у виборах в якості кандидатів.
США та Євросоюз ввели санкції проти російських чиновників через отруєння Алєксєя Навального.
Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Чи становить він реальну загрозу для путінського режиму? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний», а також в матеріалі Андреаса Умланда «Як ставитися до феномена Навального» у ZN.UA.