Російські злочини не залишаються поза увагою світового співтовариства - МЗС України

Поділитися
Російські злочини не залишаються поза увагою світового співтовариства - МЗС України Українські дипломати подякували країнам, які підтримали нову "кримську" резолюцію ООН © Андрій Товстиженко, DT.UA
У зовнішньополітичному відомстві прокоментували схвалену Генасамблеєю ООН резолюцію щодо Криму.

Схвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим і м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного й Азовського морів" свідчить про чітку позицію міжнародного співтовариства щодо підтримки територіальної цілісності України та засудження агресії РФ, йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

"Широка підтримка нашої позиції стосовно Криму та засудження мілітаризації Чорного і Азовського морів є чітким сигналом для Російської Федерації: російські злочини та провокації не залишаються поза увагою світового співтовариства, а держава-агресор понесе відповідальність за правопорушення... Україна вдячна кожній державі, яка віддала свій голос за резолюцію", - наголошують дипломати.

Анексія та посилена мілітаризація українського півострова Росією порушує зобов'язання держави-окупанта у межах Будапештського меморандуму та загрожує не лише безпеці Чорноморського регіону, а й Середземномор'ю та Близькому Сходу, нагадують у МЗС України.

У резолюції міститься заклик до РФ негайно припинити мілітаризацію та окупацію Криму, звільнити кораблі та особовий склад ВМС України, незаконно захоплені у Керченській протоці 25 листопада, та припинити чинити перепони торговельному судноплавству у Чорному та Азовському морях відповідно до міжнародного права, зокрема Конвенції ООН про морське право 1982 року.

"Україна підтверджує свою відданість політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського конфлікту. Нова резолюція буде використана в контексті зусиль України з деокупації території нашої держави, а також відновлення стабільності в регіоні Чорного та Азовського морів", - додають дипломати.

Зазначимо, проект резолюції був ініційований Україною та представлений від імені групи держав. Загалом документ підтримали 66 держав, 72 – утрималися, 19 – проголосували проти. Серед них РФ, її сателіти та деякі країни СНД.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Згодом українських моряків вивезли до Москви, наразі більшість з них тримають у СІЗО "Лефортове". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, армія, поліція та СБУ.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі