Росія не розглядає Україну як ненадійного партнера у газових питаннях
14 сiчня, 2011, 11:36
Поділитися
Росія не розглядає Україну як ненадійного партнера у газових питаннях. Про це міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров сказав на прес-конференції в Москві у четвер, 16 вересня, за підсумками переговорів з українським колегою Костянтином Грищенком.Росія не розглядає Україну як ненадійного партнера у газових питаннях. Про це міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров сказав на прес-конференції в Москві у четвер, 16 вересня, за підсумками переговорів з українським колегою Костянтином Грищенком.Сергій Лавров підкреслив, що «Південний потік» жодною мірою не направлений проти України. «Мета «Південного потоку», яким займається РФ разом зі своїми партнерами, дуже проста - збільшити енергетичну безпеку Європи. І тут це абсолютно не пов'язано з тим, що хтось розглядає нинішню владу України як ненадійного партнера в газовій сфері», - сказав Сергій Лавров. «Думок таких немає», - підкреслив він.
За його словами, домовленості, укладені навесні цього року, підтверджують зворотне.
Окрім того, російський міністр зазначив, що переговори щодо співпраці у контексті газотранспортної системи України ведуться профільними міністерствами і профільними компаніями.
За словами Сергія Лаврова, вони розглядають це питання професійно, на основі економічної доцільності і з урахуванням всіх факторів, які існують при вирішенні таких справ.
Раніше сьогодні, 7 вересня, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що українська сторона робить все можливе, щоб переконати РФ відмовитися від проекту «Південний потік». За словами голови українського МЗС, «Південний потік» є економічно невигідним проектом, який, до того ж, може загрожувати екології Чорного моря.
У той же час, прем'єр України Микола Азаров заявив, що не допускає можливості злиття або поглинання «Газпрому» і «Нафтогазу».
За даними джерел «ДТ», міністр палива та енергетики України Юрій Бойко останнім часом на переговорах у Москві запропонував альтернативу проекту: замість «Південного потоку» зосередити увагу і ресурси, в тому числі фінансові, на реконструкції та добудові української ділянки газопроводу, по якому російське «блакитне паливо» також можна постачати до Румунії, а звідти до Еропи у збільшених обсягах.