Російська Федерація намагається вийти з усіх форматів переговорів і зберегти свій протекторат на непідконтрольній частині Донбасу, заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін в інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".
"(Росія - ред.) намагається міняти тактику і вистрибнути з усіх форматів, де вона знаходиться, щоб створити враження, що все, що відбувається в Україні – це внутрішній конфлікт. Це їй, безумовно, не вдасться", – сказав Клімкін.
Він також зазначив, що не покладає великих надій на збільшення ефективності Мінського формату.
"Справа не в форматі, ми постійно працюємо з Німеччиною і Францією, постійно працюємо з США і від того, що ми перемістимо на столі - суть не змінюється. А суть полягає в тому, що Росія хоче зберегти свій протекторат у Донбасі будь-яким способом, і поки вона від цього не відмовиться, ніякого поступу вперед не буде", - сказав він.
Міністр також зазначив, що Україна і її міжнародні партнери мають спільну думку щодо необхідного мандату миротворчої місії на сході країни.
Він додав, що наступного року очікує посилення міжнародного тиску на РФ за рахунок розширення санкцій та збільшення допомоги Україні у сфері безпеки: "Санкції США, які повинні бути застосовані наступного року, мають бути дуже дієвими".
Також варто очікувати, за словами глави МЗС, більш рішучого стримування Росії з боку країн Євросоюзу.
"В ЄС починають розуміти, що потрібні інші кроки, тому, що Росія веде війну не тільки проти України, а й проти інститутів ЄС. Іспанія, Голландія, Великобританія і Німеччина все більше говорять про те, що така ситуація є неприйнятною. У наступному році варто очікувати збільшення тиску на Росію", - підкреслив Клімкін
Він також заявив про те, що правовий статус Донбасу повинен визначити закон про окуповані території, хоч фактично і в українському, і в міжнародному правовому полі Донбас вже розглядається як окупована територія.
Раніше повідомлялося, що глава МЗС Павло Клімкін провів зустріч у Нью-Йорку з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем, під час якої обговорювалися перспективи для миротворчої місії ООН у Донбасі.