Після анексії Криму Російською Федерацією призвела до розширення території розгортання ядерних озброєнь, так як РФ могла розмістити на окупованому півострові ядерну зброю і засоби її доставки. Дії Кремля, таким чином, є порушенням договору про нерозповсюдження ядерної зброї, заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.
"Коли ми говоримо про важливість збереження і зміцнення режиму ядерного нерозповсюдження, ми повинні також мати на увазі, що окупація території України ядерною країною призвела до фактичного розширення географії розгортання ядерної зброї", - сказав очільник українського зовнішньополітичного відомства під час засідання Ради Безпеки ООН, присвяченому ситуації на Корейському півострові в п'ятницю, 15 грудня.
Клімкін зазначив, що після анексії Криму України втратила контроль над двома сховищ ядерних відходів а також 1200 джерелами радіонуклідів на півострові.
Міністр нагадав, що своїми діями Росія цинічно порушила не тільки норми міжнародного права, але і підписаний нею 23 роки тому Будапештський меморандум.
"Яке послання посилали ці дії іншим неядерним державам? Для нас повідомлення досить зрозуміле: зобов'язання РФ нічого не значать. Вони коштують менше, ніж вартість чорнил, використних для їх підписання", - підкреслив дипломат.
Нагадаємо, у червні 2015 року в МЗС Росії заявили, що РФ "має право" розміщувати в окупованому Криму ядерну зброю. Ця заява викликала протести з боку МЗС України та Державного департаменту США.
Під час візиту до США у березні 2016 року президент України Петро Порошенко повідомив про плани РФ розмістити на півострові ядерну зброю.
У грудні того ж року лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв заявив, що Росія розмістила в Криму шість ядерних боєголовок.
Як писало DT.UA, повзуча мілітаризація Росією півострова, що супроводжується протестами з боку США, НАТО і України, перейшла у відкриту стадію. Детальніше читайте в матеріалі "Плавучий авіаносець Крим" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".