Так званий міністр палива і енергетики анексованого Росією Криму Сергій Єгоров заявив, що початок будівництва газопроводу з Краснодарського краю на територію півострова планується на першу половину 2016 року.
"Вже є джерело фінансування, є генпідрядник. Я не буду називати поки, що це за компанії. Потрібен час, щоб вони легалізувалися і могли тут офіційно працювати. Є надія, що в першому кварталі 2016 року почнуться конкретні роботи з будівництва цього газопроводу. Закінчення будівництва - 2018 рік", - сказав Єгоров.
Даний газопровід для постачання окупованого Криму оцінюється в 20 млрд рублів. 14,3 млрд з цієї суми - вартість самої труби, яка пройде по дну Керченської протоки і далі по території півострова через Сімферополя до Севастополя. Ця труба дозволить прокачати до 4 млрд куб. метрів газу в рік при потребі Криму в 2 млрд.
Крім цього, Сергій Єгоров також повідомив, що Росія має намір до літа 2016 року здійснювати постачання електроенергії в Криму через Керченську протоку, які складуть близько 800 МВт на добу.
Раніше повідомлялося, що Україна скоротила видобуток газу на 1 млрд куб. м через окупацію Криму Росією. Внаслідок анексії Криму в березні 2014 році Україна отримала в минулому році лише 0,3 млрд куб. м газу ДАТ "Чорноморнафтогаз", у порівнянні з 1,7 млрд куб. м газу, видобутого підприємством в 2013 році.
А опубліковані дані консолідованої фінансової звітності НАК "Нафтогаз України" за 2011-2013 рр. підтвердили, що Україна "забула" про своє на 100% державне АТ "Чорноморнафтогаз". Ще рік тому уряд голосно обіцяв, що звернеться до Стокгольмського суду щодо захоплення "Чорноморнафтогазу". Однак Україна не особливо намагається повернути вкрадені після анексії Криму Росією родовища газу на шельфі Чорного моря і самі "вишки Бойка". Докладніше читайте в статті Ігоря Маскалевича ""Чорноморнафтогаз": наказано забути?" на сторінках тижневика "Дзеркала тижня. Україна".