У РФ відмовляються від будь-яких зустрічей на рівні спецпредставника Держдепартаменту США та помічника президента Росії Владислава Суркова до завершення президентської кампанії в Україні.
"Ми завжди за те, щоб зустрітися та поговорити. Росія зовсім незацікавлена та не проявляє жодного прогресу у цьому питанні. За фактом вони сказали, що не хочуть нічого робити під час президентських виборів", - підкреслив Волкер в коментарі "Інтерфакс-Україна" на полях Мюнхенської конференції.
Говорячи про Мінські угоди, спецпредставник наголосив на їх важливості та підкреслив, що вони повинні бути імплементовані, а не залишатися лише на папері.
"Мінські угоди надзвичайно важливі, і нам би хотілося, щоб вони були реалізовані. Мир, відведення важкого озброєння, якщо нам вдасться створити умови для проведення виборів, амністії, імплементації спеціального статусу (Донбасу – ред.), відновлення українського контролю та суверенітету над територією. Це те, про що говорять Мінські угоди, і ми всі підтримуємо їх. Необхідно лише імплементувати їх", - зазначив він.
І додав, що угоди ніколи "не працювали добре" через відмову РФ виконувати їх. "Ніколи не було припинення вогню, відводу важкого озброєння або співробітництва у цьому питанні", - пояснив дипломат.
Нагадаємо, 12 лютого 2015 року учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) підписали "Комплекс заходів із виконання Мінських угод". Домовленості передбачають негайне і повне припинення вогню в окремих районах Донбасу і його суворе виконання, а також відведення всіх важких озброєнь обома сторонами на рівні відстані.
Нагадаємо, раніше представник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік запропонував "Мирний план для України". Згідно з планом, ООН і ОБСЄ повинні діяти в ОРДЛО під загальним керівництвом. Це стосується як військового і поліцейського компонентів з боку ООН, так і моніторингової місії ОБСЄ, яка вже працює в Донецькій і Луганській областях.
План також передбачає введення тимчасової адміністрації ООН і створення "Агентства з відновлення Донбасу". Нову угоду, на думку Сайдіка, повинні ратифікувати парламенти України і Росії.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".