Росія і Китай можуть створити потужний блок у міжнародних відносинах - The Diplomat

Поділитися
Росія і Китай можуть створити потужний блок у міжнародних відносинах - The Diplomat Заходу не варто недооцінювати союз Китаю і Росії
Заходу час задуматися над тим, що поточне партнерство Росії і Китаю не тимчасове, і може перерости в потужну силу в міжнародній дипломатії.

В нинішніх економічних і геополітичних реаліях, Росії Китай потрібен набагато більше, ніж Китай РФ. Про це пише The Diplomat.

Автор публікації наводить слова зі статті Гілберта Розмана, який пояснив, чому нинішня інтеграція близьких двосторонніх зв'язків між Росією і Китаєм буде продовжуватися. Автор публікації каже, що Розман переконав в цьому важливим аргументом: зараз можна побачити відсутність політики і позиції Сполучених Штатів у Азії у зв'язку з партнерством Китаю і Росії. Дійсно, при Путіні і Сі Цзіньпіні, Китай та Росія йдуть разом органічно, як ніби зійшлися ідеологічні напрями та геополітичні імпульси цих країн. Це два неформальних союзника (і не будуть ними найближчим часом), чий потенціал може мати вплив на міжнародні відносини в Азії і в світі. Це не можна недооцінювати.

В основі сьогоднішньої конвергенції між Росією і Китаєм є загальна ідея про те, що існуючому міжнародному порядку необхідна альтернатива.

Важливо зазначити, що двосторонні відносини Росії і Китаю будуються аж ніяк не на безкорисливих геополітичних інтересах. Наприклад, Росія як і раніше є основним джерелом зброї для Індії і В'єтнаму - двох країн, з якими Китай продовжує активно сперечатися через територіальні проблеми. У той час як Путін готується перетворити своє бачення Євразійського союзу в реальність важко ігнорувати зростаючий статус Пекіна як регіонального і світового лідера.

В сутності в нинішніх економічних і геополітичних реаліях Росії Китай потрібен набагато більше, ніж Китаю Росія. На тлі погіршення відносин з Європою, у Росія лишається все менше вибору. Їй залишається тільки "прив'язати" до себе пострадянський простір і Китаю. Китай усвідомлює хитку позицію Путіна.

Автор статті стверджує, що, якщо припустити, що нинішні економічні тенденції збережуться, наступний російський лідер може бути обраний тільки на основі економічного відродження.

Стабільна і довгострокову взаємодію між Росією і Китаєм, безсумнівно, стане грізною силою у міжнародних відносинах. Обидві держави є серйозними учасниками міжнародної дипломатії в якості постійних членів Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй, і грають важливу роль в спеціалізованих дипломатичних процесах, таких, як поточні ядерні переговори з Іраном і шестисторонні переговори з Північною Кореєю. Якщо світ - це місце, де гегемонія США помирає без певного наступника, то Росія і Китай майже напевно стануть потужним блоком.

Нинішній президент США розглядає Росію як країну зі слабкою регіональною владою. Ще занадто рано списувати поточне зближення Росії і Китаю в якості тимчасового "шлюбу за розрахунком". Політикам на Заході пора врахувати процес потужного злиття ідеології і національних інтересів цих двох країн, і зрозуміти, що партнерство Китай-Росія - це серйозно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі