Росія хоче ще на рік відкласти ЗВТ між Україною та ЄС

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Росія хоче ще на рік відкласти ЗВТ між Україною та ЄС РФ намагається і далі гальмувати вступ в силу ЗВТ між Україною та ЄС
Російська сторона вимагає, щоб договір набув чинності з початку 2017 року.

Росія продовжує докладати зусилля, щоб максимально відстрочити початок тимчасового застосування Угоди в частині зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив постійний представник України при Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв.

Він повідомив, що 21 квітня завершилися тристоронні технічні консультації з імплементації Угоди в частині ЗВТ, під час яких обговорювалися т. н. "стурбованості" російської сторони щодо цієї самої імплементації.

"Що цікаво, російська сторона запропонувала ще на рік продовжити період т.зв. мораторію на тимчасове застосування Угоди в частині ЗВТ і перенести його початок на 1 січня 2017 р. Це викликало саркастичну усмішку в наших європейських колег. І мені приємно, що мій колега Ян Томбінський підтвердив принципову позицію європейської сторони, яка збігається з нашою, щодо тристоронніх консультацій з російською стороною. Вона базується на двох "ні" й одному "так". Перше "ні" - жодним чином не може йтися про подальше продовження відстрочки початку тимчасового застосування Угоди в частині ЗВТ. Друге "ні" - ніяких нових переговорів або внесення будь-яких змін до тексту Угоди. Тут з боку ЄС у нас є значна підтримка: на сьогодні вже 14 членів ЄС повністю ратифікували Угоду й нотифікували про це секретаріат Європейської ради. "Так" стосується нашої готовності обговорити в конструктивному дусі в тристоронньому форматі ті "гнучкості", які є в нинішньому тексті Угоди", - розповів дипломат.

Саме виходячи з цих міркувань, за його словами, сторони провели ці технічні консультації.

"Ще раз наголошу: ми ніколи не дозволимо, щоб російська сторона отримала право вето на проведення внутрішніх реформ в Україні. Чому я так кажу? Тому що аналіз російських пропозицій щодо ЗВТ України з ЄС свідчить про те, що де-факто Росія хоче отримати право вето на проведення реформ в Україні. Адже добре відомо, що Угода про асоціацію - це дорожня карта наших реформ", - зазначив Єлісєєв.

Читайте повністю інтерв'ю Тетяни Силіної з Костянтином Єлісєєвим:"Ключовим зовнішнім чинником національної безпеки України на сьогодні став Європейський Союз" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі